Інтерфакс-Україна
10:54 18.02.2019

Могеріні не виключила схвалення нових санкцій проти РФ протягом "пари тижнів"

2 хв читати
Могеріні не виключила схвалення нових санкцій проти РФ протягом "пари тижнів"

Рішення про нові санкції Європейського Союзу проти Росії може бути ухвалено в найближчі два тижні, заявила в понеділок голова європейської дипломатії Федеріка Могеріні.

"Так, одностайне рішення може бути ухвалене в найближчі пару тижнів", - сказала вона журналістам у Брюсселі, відповідаючи на запитання про те, чи очікуються додаткові санкції проти РФ.

Ф.Могеріні зазначила, що в Брюсселі хотіли б бачити позитивні зміни, і тоді члени ЄС були б готові переглянути своє рішення.

"На сьогодні ми бачимо ситуацію абсолютно іншого характеру", - наголосила вона.

"Я від самого початку завжди говорила, що мета санкцій - це не запровадити їх назавжди, вони потрібні для чинення тиску, щоб ситуація змінилася", - заявила вона, зазначивши, що колись їх може бути знято.

"Але ми не бачимо позитивних кроків, і ось чому країни-члени (ЄС - ІФ) досі підтверджували свою готовність їх зберігати", - додала Ф.Могеріні.

Наприкінці минулого тижня агентство Bloomberg із посиланням на джерело повідомило, що в ЄС погодили обмежувальні заходи проти восьми громадян Росії через інцидент у Керченській протоці. За його даними, питання погоджено на рівні технічних спеціалістів. Водночас, за даними джерела, російських компаній у списку санкцій немає.

Агентство зазначало, що на Раді ЄС на рівні глав МЗС, яка стартує в понеділок, про санкції можуть не оголосити, оскільки до цього часу в Брюсселі, мабуть, не встигнуть завершити підготовчу роботу з правових і технічних питань.

Російські прикордонники 25 листопада 2018 року із застосуванням зброї затримали в районі Керченської протоки український буксир "Яни Капу" та малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", що прямували з Одеси до Маріуполя. Декілька українських моряків отримали поранення.

Судна конвоювали до Керчі, а 24 українців, які перебували на них, заарештували та звинуватили в "незаконному перетині кордону, вчиненому групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, або із застосуванням насильства чи із погрозою його застосування" (ч. 3 ст. 322 КК РФ).

У Києві заявили, що заарештовані моряки - військовополонені.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Партія "Європейська солідарність" заявляє про скасування раніше підписаного відрядження Порошенка до Брюсселя

ЗАЕС є проблемою як для російської, так і для української сторони – Зеленський

Питання територій після припинення вогню дасть можливість закінчити війну, але Україна не визнає окуповані райони російськими – Зеленський

Трамп поговорив з Путіним, заявляє про тисячі українських військових в російському оточенні, яким попросив зберегти життя

Вимоги Путіна щодо перемир'я це умови для знищення України - Мережко

Половина українців проти відмови від територій "за жодних обставин" - КМІС

США обговорювали з Україною питання контролю над територією, однією з електростанцій та членство в НАТО

Допомога військовим від громади столиці збільшиться ще на 500 млн грн – Кличко

Росія почне виставляти додаткові умови на пропозицію щодо перемир'я – Климпуш-Цинцадзе

Польща позитивно оцінює результати першого етапу переговорів України та США – Туск

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА