Інтерфакс-Україна
17:45 21.11.2018

ЄС посилює правоохоронний контроль над банківськими рахунками

1 хв читати

Рада ЄС оголосила в середу, що постпреди країн Євросоюзу погодили позицію на переговорах з Європарламентом про доступ правоохоронних органів до фінансової інформації.

"Злочинці, які мають банківські рахунки в одній або кількох країнах, можуть переказувати кошти протягом кількох годин. Правоохоронним органам потрібен прямий і швидкий доступ до фінансової інформації, щоб мати можливість здійснювати розслідування стосовно таких коштів і заморожувати їх до переказу", - наведено в комюніке слова міністра внутрішніх справ головуючої в Раді ЄС Австрії Герберта Кікла.

Він вважає, що пропоновані нові правила встановлять чіткий юридичний порядок, що дозволяє доступ до такої інформації та обмін нею.

Ці заходи, пояснюють у Брюсселі, потрібні для посилення боротьби проти тероризму та великої злочинності.

Чинна на сьогодні директива ЄС щодо запобігання відмиванню грошей уже вимагає від держав-членів низки заходів, що "дають змогу в прийнятний час ідентифікувати осіб, які мають банківські рахунки та сейфи", а також забезпечують певний доступ до банківської інформації підрозділам фінансової розвідки.

Мета нової директиви в тому, щоб компетентні правоохоронні органи могли отримувати прямий і негайний доступ до інформації стосовно банківських рахунків і вивчати її з метою запобігання або виявлення порушень кримінального характеру, а також проведення відповідних розслідувань.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Буймістер вийшла з фракції "Батьківщина" в Раді

Нардепами за виборчим списком "Слуги народу" можуть стати Кравець та Карабута

Тимошенко: Заявляю, що оприлюднені аудіозаписи не мають до мене жодного відношення

Порошенко в Раді закликав обговорити з прем’єркою ситуацію в енергетиці

Масові протести свідчать про прагнення народу Ірану до свободи, гідності та кращого майбутнього – заява МЗС

Каллас: 20-ий пакет санкцій для РФ буде готовий у лютому

Рютте про ситуацію навколо Гренландії: НАТО обговорює кроки щодо посилення безпеки в Арктиці

Трамп закликав протестувальників в Ірані захоплювати урядові установи

Країни-партнери мають посилити тиск на РФ та обговорять гарантії безпеки для України у Давосі – прем'єр Нідерландів

На зустрічі лідерів у Давосі буде запропоновано Трампу підтримати домовленості минулого тижня в Парижі - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА