Інтерфакс-Україна
20:05 06.07.2018

На ХХ саміті Україна-ЄС 9 липня обговорять реалізацію Угоди про асоціацію, реформи, відносини з РФ і енергобезпеку

2 хв читати
На ХХ саміті Україна-ЄС 9 липня обговорять реалізацію Угоди про асоціацію, реформи, відносини з РФ і енергобезпеку

Керівництво України і Європейського союзу на ХХ саміті в понеділок обговорить такі кроки в реалізації Угоди про асоціацію та сфері вільної торгівлі, а також прогрес реформ в Україні та їх підтримку з боку ЄС.

Як повідомляється на офіційному сайті Ради ЄС, очікується, що Україну на саміті представлятиме глава держави Петро Порошенко, а ЄС – голова Ради ЄС Дональд Туск і голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер.

Також у саміті братимуть участь високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні, заступник голови Єврокомісії з питань євро і фінансової стабільності Валдіс Домбровскіс, заступник голови Єврокомісії з Енергетичного союзу Марош Шефчович і комісар Європейського Союзу з питань торгівлі Сесілія Мальмстрем.

Як очікується, о 12.00 9 липня відбудеться церемонія привітання П.Порошенка Д.Туском, а о 15.00 відбудеться прес-конференція.

Крім того, лідери обговорять питання, пов'язані з кризою та конфліктами, а також питання регіональної та зовнішньої політики, зокрема відносини з РФ, енергетичну безпеку та дії за підсумками саміту Східного партнерства, що відбувся у 2017 році.

"Стосовно тривалої російської агресії та конфліктів на сході України, то саміт підтвердить підтримку ЄС незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. Керівники наголосили на необхідності цілковитого виконання мінських угод усіма сторонами, наголошуючи на відповідальності Росії в цьому контексті. Через відсутність прогресу лідери ЄС минулого тижня вирішили на червневій Європейській раді затвердити продовження економічних санкцій, спрямованих на конкретні сектори російської економіки", – йдеться в повідомленні.

У Раді ЄС зазначають, що чинна Угода про асоціацію застосовується з 2016 року і "позитивно позначилася на торгівлі між ЄС і Україною, а також на економіці країни". В контексті допомоги проведенню реформ в Україні в Раді ЄС нагадали, що 29 травня погодилися на новий пакет макрофінансової допомоги у розмірі EUR1 млрд для України.

Як повідомлялося, 18 червня П.Порошенко заявляв про наміри обговорити під час саміту 9 липня з лідерами ЄС створені Російською Федерацією в Чорному й Азовському морях точки напруженості.

Раніше того ж дня Рада ЄС продовжила введені в РФ обмежувальні заходи "у відповідь на незаконну анексію Криму та Севастополя" до 23 червня 2019 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Вибори не мають бути частиною мирної угоди — Айвазовська

Тимошенко пропонує робочій групі відмовитися від ідеї виборів під час війни

Наразі немає жодних перспектив організувати національний референдум - Айвазовська

"Слуга народу" внесла зміни в кошторис партії і направить 92 млн грн на Сили оборони – голова фракції

Арахамія: робоча група має визначити можливість одночасного онлайн та офлайн голосування на виборах

В Україні зруйновано значну кількість виборчих дільниць - Корнієнко

Наступне засідання робочої групи з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни відбудеться до 9 січня - Корнієнко

Робоча група з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни засідатиме 26 грудня - Корнієнко

"Євросолідарність" наполягає на неприпустимості виборів під час воєнного стану та референдуму щодо територій – заява фракції

Два комітети Ради рекомендують профільним міністерствам робити екологічні оцінки при будівництві ВЕС — Климпуш-Цинцадзе

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА