Українські суди ухиляються від розгляду подань САП та НАБУ проти корупціонерів, тому створюється ВАКС- Парубій

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявляє, що з поданих до судових інстанцій 138 подань, розпочатих Національним антикорупційним бюро України і направлених до суду Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП), 50 ще взагалі не розглядалися.
В ефірі ток-шоу "Право на владу" в четвер увечері А.Парубій зазначив, що деякі направлені до судів подання по півтора року лежать у судах і до їх розгляду не доходить. За словами спікера парламенту, цим і обґрунтовується важливість створення Вищого антикорупційного суду (ВАКС).
"Ми побачили ключову проблему: можна виявити корупціонера, можна впіймати його на хабарі, можна навести докази, передати до САП, а потім у суді вона завмирає. І ми зрозуміли - треба спеціалізовану установу, де будуть реально незалежні судді", - пояснив А.Парубій.
Як повідомлялося, 7 червня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому президентський законопроект (№7440) про Вищий антикорупційний суд.