13:43 15.05.2018

Група нардепів направляє до КС подання щодо неконституційності закону, який дозволив Луценку обійняти посаду генпрокурора

2 хв читати
Група нардепів направляє до КС подання щодо неконституційності закону, який дозволив Луценку обійняти посаду генпрокурора

Народні депутати направляють до Конституційного суду подання про визнання неконституційним закону, яким парламент змінив вимоги до кандидата на посаду генерального прокурора України, що дозволило Юрію Луценку обійняти цю посаду, повідомив позафракційний народний депутат Віктор Чумак.

"45 народних депутатів підписали конституційне подання щодо визнання цього закону неконституційним із мотивом порушення регламенту. Всі 45 підписів під цим конституційним поданням перевірені в апараті Верховної Ради, завірені печаткою та підписами апарату Верховної Ради. Й це конституційне подання цього тижня буде передано до Конституційного суду", - сказав В.Чумак на спільному брифінгу з декількома своїми колегами в парламенті у вівторок.

Він нагадав, що закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності генеральної прокуратури було ухвалено 12 травня 2016 року.

В.Чумак зазначив, що КС визнає неконституційними велику кількість законів, ухвалених із грубим порушенням регламенту, але цей закон "відрізняється своїм цинізмом".

Народний депутат нагадав, що відповідний проект закону було внесено до Верховної Ради о 9:00 ранку 12 травня, о 9:15 його розглянув профільний комітет, об 11:00 за нього проголосували в сесійній залі парламенту, цього самого дня його підписав спікер парламенту та президент України, і його опублікували в офіційному виданні.

"Це той проект закону, який дав можливість обійняти посаду генерального прокурора Юрію Віталійовичу Луценку та змінив усі правила призначення на посаду генерального прокурора", - сказав В.Чумак.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Росія почне виставляти додаткові умови на пропозицію щодо перемир'я – Климпуш-Цинцадзе

Польща позитивно оцінює результати першого етапу переговорів України та США – Туск

Яценюк сумнівається, що РФ погодиться на будь-яке припинення вогню

Сенатор США Грем: Якщо Росія відмовиться від перемир'я, ми повинні накласти на неї санкції

Нардеп Юлія Сірко: Не вірю, що РФ погодиться на перемир'я

Україна продемонструвала готовність до відновлення миру - Корнієнко

Майбутній прем'єр Канади: Мій уряд не скасовуватиме мита, доки американці не продемонструють повагу до нас

Політики, політологи та аналітики чекають на кроки від РФ після українсько-американських перемовин у Джидді

Після переговорів у Джидді ситуація для України виглядає сприятливою - Мережко

Будь-які домовленості повинні гарантувати безпеку України - Фріз

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА