Інтерфакс-Україна
17:49 23.11.2017

Єдиною формою захисту кримськотатарського народу є звільнення Криму - Порошенко

2 хв читати

Єдиною формою захисту кримськотатарського народу є звільнення Криму від окупації, вважає президент України Петро Порошенко.

Глава Української держави після зустрічі з президентом Європейської Ради Дональдом Туском у Брюсселі в четвер розповів журналістам, що поінформував Д.Туска про останні обшуки, проведені російською окупаційною владою в активістів кримськотатарського народу на півострові.

"Я його поінформував про жахливі події, які сьогодні сталися в Криму, коли під час обшуків і затримання кримськотатарських активістів, активістка, яка має дуже важливу історію захисту інтересів кримськотатарського народу, під час затримання померла. Ми не маємо наміру з цим миритися. Росія повинна нести відповідальність за ці жахливі кроки, і хочу заявити, що єдиною формою захисту кримськотатарського народу є звільнення Криму від окупації", - сказав П.Порошенко.

Раніше цього дня речник Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца повідомила про проведення обшуків у представників кримськотатарської громади та затримання на окупованому РФ півострові Крим.

За даними правозахисної організації "КримSOS", обшуки відбулися в м. Сімферополі, с. Сімеїз, селах Холодівка, Грушівка, Южне. Були затримані Руслан Трубач, Бекір Дегерменджі, Асан Чапух Казім Аметов, Куртсеїт Абдуллаєв, Кязім Аметов та Веджіє Кашка.

За інформацією лідера меджлісу кримськотатарського народу, народного депутата України фракції "БПП" Рефата Чубарова, В.Кашка була госпіталізована і згодом померла. "З Криму прийшла чорна звістка про смерть ветерана кримськотатарського національного руху, 82-річної легендарної Веджіє Абла Кашка, якій стало зле під час обшуку її будинку. Веджіє Абла Кашка померла в машині швидкої допомоги", - написав він на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

За словами лідера меджлісу, аналіз інформації, що надходить, свідчить про широкомасштабну спецоперацію ФСБ РФ у Криму з метою нових арештів активістів національного руху і компрометації меджлісу. "При цьому роль провокатора, явного або вимушеного, відведена громадянину Туреччини Юсуфу Айтану, який втерся в довіру до сім'ї Веджіє Абла Кашка", - повідомив Р.Чубаров.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп: Сподіваємося, що Іран швидко "сяде за стіл переговорів"

Гарантії безпеки від США та ЄС відкриють шанс на мир - заступник голови фракції "Батьківщина"

Рада ЄС на тижні може затвердити регламент використання EUR90 млрд для України – Порошенко після зустрічі з Кубіліусом

Голова комітету Ради Мережко сумнівається у результативності переговорів з РФ

Президент Тайваню щодо України: Будь-яка допомога агресору або порушення ембарго та правил експортного контролю є неприйнятними

Донеччина в обмін на $800 млрд та гарантії безпеки від США та Європи – ЗМІ

Дорожня карта ЄС передбачає прискорений вступ України до 2027 року – Орбан

Макрон запропонував Трампу провести засідання G7 за участі РФ та України, Рютте підніме українську тему в Давосі

"Євросолідарність" ініціює достроковий розпуск ТСК Верховної Ради – заява фракції

Ексзаступник голови ЦВК: "Референдум про мир" є радше політичною метафорою, ніж визначеним правовим інструментом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА