Інтерфакс-Україна
16:05 04.11.2017

Бельгійське правосуддя обіцяє суто правовий підхід до справи каталонських політиків, які перебувають у Бельгії

2 хв читати
Бельгійське правосуддя обіцяє суто правовий підхід до справи каталонських політиків, які перебувають у Бельгії

 У бельгійській федеральній прокуратурі наголошують, що стосовно колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона та чотирьох членів його уряду, які перебувають у Бельгії, у зв'язку з європейськими ордерами на їх арешт буде застосовано "суто юридичну" процедуру.

Прокуратура нагадала в суботу, що отримала напередодні ввечері від Іспанії п'ять європейських ордерів на арешт каталонських політиків.

"Після того як відповідних осіб буде знайдено та викликано до судового слідчого, він матиме 24 години для прийняття рішення", - повідомила федеральна прокуратура у своєму комюніке.

Якщо при цьому буде пред'явлено бельгійські мандати на арешт, каталонці зможуть за дотримання певних умов залишатися на волі.

Як повідомлялося, іспанський судовий слідчий пред'явив Бельгії у п'ятницю європейські ордери на арешт п'ятьох представників усунутого від влади каталонського уряду за "заколот, розкрадання державних коштів і непокору владі".

В інтерв'ю телеканалу RTBF того самого дня К.Пучдемон заявив, що має намір співпрацювати з бельгійським правосуддям, якому довіряє.

"Я постану перед правосуддям, але перед справжнім правосуддям. Я не маю наміру ухилятися. Я просив мого адвоката довести до бельгійського правосуддя, що я повністю згоден співпрацювати", - сказав відсторонений Мадридом колишній голова Женералітату Каталонії.

За словами К.Пучдемона, іспанське правосуддя політизоване. Він описав ситуацію зі своїми соратниками, які перебувають під вартою в Каталонії. Відсторонений від влади політик вважає, що вони не можуть розраховувати на справедливе й незалежне правосуддя, яке в Іспанії, на його думку, зазнає потужного політичного тиску.

К.Пучдемон і четверо його сподвижників можуть погодитися з ордером на арешт, що означає швидку екстрадицію, і тоді їх протягом 10 днів видадуть іспанській владі. В разі їх відмови ордери буде оскаржено в судовому порядку, і в такому разі термін видачі Іспанії колишніх каталонських урядовців збільшиться до 60 днів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" закликала Зеленського ветувати держбюджет-2026 рік, щоб підняти виплати військовим

Кличко заявив про політичний тиск і переслідування місцевої влади столиці

Сибіга заявив про суттєвий прогрес у питанні використання заморожених російських активів

Глава МЗС Італії вважає участь в ініціативі PURL "передчасною"

Україна отримала запрошення від американської сторони відвідати США найближчим часом для продовження переговорів - Сибіга

Генсек НАТО: союзники продовжать невпинно підтримувати Україну

Кличко вручив нагороди від столиці захисникам і захисницям до Дня ЗСУ

Нардеп Тарасенко: у Держбюджеті-2026 передбачено майже 19 млрд грн на ветеранську політику

"Батьківщина" закликає створити коаліцію та уряд національної єдності - Тимошенко

Мелоні наголосила на важливості "зближення поглядів" між Європою та США для миру в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА