Інтерфакс-Україна
13:35 01.07.2015

Газові питання буде винесено на переговори в нормандському форматі - віце-президент ЄК

2 хв читати
Газові питання буде винесено на переговори в нормандському форматі - віце-президент ЄК

Газові питання, які раніше обговорювали в тристоронньому форматі Україна-ЄС-РФ, буде винесено також на переговори в нормандському форматі, заявив віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович на прес-конференції в Брюсселі в середу.

"Я вірю в знайдення кінцевого рішення на політичному рівні. Що ми плануємо робити надалі? Контактуватимемо з обома сторонами (Україною та РФ) з тим, щоб шукати шляхи, як усунути гострі кути, пропонувати нові рішення. Також я вранці поінформував голову Єврокомісії Жан-Клода Юнкера про результати вчорашньої зустрічі, ми погодили з верховним представником із питань зовнішньої політики та політики безпеки ЄС Федерікою Могеріні порушення питання в нормандському форматі. Як ви знаєте, газова тематика була висвітлена в Мінських угодах", - сказав він.

М.Шефчович зазначив, що на тристоронніх переговорах 30 червня у Відні не вдалося досягти компромісу щодо ціни російського газу для України, термінів дії нової угоди, обсягів закупівлі газу.

За словами віце-президента ЖК, Європа продовжуватиме активну участь у переговорах. "Дуже важливо, щоб надалі делегації прибували на переговори з реальними повноваженнями для досягнення домовленостей", - сказав він.

Як зазначив М. Шефчович, ЄК також підтримуватиме Україну в дискусії з МФО про фінансування закачування газу до сховищ. На його думку, до зими необхідно накопичити 19 млрд куб. м в українських ПСГ, проте для цього є ще достатньо часу.

Як повідомлялося, тристоронні переговори щодо газу 30 червня у Відні завершилися безрезультатно. "Нафтогаз України" заявив про призупинення закупівлі газу у РФ із 1 липня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Майже половина американців не підтримують зусилля Трампа щодо РФ та України – опитування

ЦВК ухвалила постанову про створення АІКС "Всеукраїнський референдум" у системі "Вибори"

Нардеп Сірко про переговори у Флориді: Загальні слова без плану дій

"Євросолідарність" ініціює спецзасідання Ради щодо переговорів у США і просить запросити на неї Зеленського

Перемовини Зеленського та Трампа нічого суттєво не змінили - голова комітету Ради із зовнішньої політики

Вибори не мають бути частиною мирної угоди — Айвазовська

Тимошенко пропонує робочій групі відмовитися від ідеї виборів під час війни

Наразі немає жодних перспектив організувати національний референдум - Айвазовська

"Слуга народу" внесла зміни в кошторис партії і направить 92 млн грн на Сили оборони – голова фракції

Арахамія: робоча група має визначити можливість одночасного онлайн та офлайн голосування на виборах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА