13:05 26.06.2014

Вступ до ЄС підтримують 53% українців, 24,5% бачать країну в МС - соцопитування

2 хв читати
Вступ до ЄС підтримують 53% українців, 24,5% бачать країну в МС - соцопитування

Більш половини населення України підтримує вступ України до Європейського союзу і лише близько чверті підтримують вступ до Митного союзу, свідчать результати загальнонаціонального дослідження громадської думки населення України, презентованого в четвер у Києві.

"Підтримка вступу України в ЄС поступово зростала протягом останніх років, і сьогодні становить 53%, тоді як проти членства в ЄС виступають 35,5%, а 11,6% не визначилися", - повідомив директор фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" Ірина Бекешкіна під час круглого столу "Україна після підписання Угоди про асоціацію з Європейським союзом: виклики, проблеми, перспективи".

Згідно з дослідженням, лише 24,5% підтримують ідею вступу України до Митного союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном, 61,1% опитаних виступають проти такого рішення, а 14,4% - не визначилися.

Як зазначила І.Бекешкіна, ставлення населення до ідеї вступу в Митний союз кардинально змінилося протягом останніх років: у 2009 році 58% населення висловлювалися за вступ в Митний союз і лише 20% були проти.

Проти вступу в МС виступає абсолютна більшість жителів західного і центрального регіонів і відносна більшість на сході і півдні. Донбас є єдиним регіоном, де більшість населення (73,1%) підтримує членство України в МС, лише 13,8% не підтримують і 13,1% не змогли відповісти на це запитання. Водночас 75% жителів Донбасу вважають, що Україні не варто вступати в ЄС, підтримують євроінтеграцію 14,1% і 10,9% не змогли відповісти на це запитання.

Загальнонаціональне дослідження громадської думки населення було проведено фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" разом із Центром імені Разумкова з 14 до 18 травня 2014 року. Опитування проводилося в усіх регіонах України, за винятком Криму. Всього було опитано 2011 респондентів за вибіркою, репрезентативною для дорослого населення України (старше 18 років). Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Дослідження було здійснено за проектом "Громадський соціологічний консорціум" за фінансової підтримки Європейського союзу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

Рада достроково припинила повноваження нардепа Кормишкіної

Загальна підтримка конфіскації заморожених активів РФ в ЄС поки відсутня – Каллас

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА