19:32 03.04.2014

Майдан в Україні не був організований ззовні, це була революція гідності українського народу - посол США

2 хв читати

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт переконаний, що Майдан в Україні не був організований ззовні, це була "революція гідності українського народу".

"У багатьох інтерв'ю говорилося, що укладачі підручників історії думатимуть, як назвати цю революцію... Мені найбільше подобається варіант - революція гідності. Тому що люди намагалися повернути собі гідність... Українці протестували не проти Росії чи проти Америки, вони протестували, щоб захистити свою гідність", - сказав він в інтерв'ю телеканалу "Дождь" у четвер.

За словами посла, він особисто неодноразово бував на Майдані, і як простий спостерігач, і для зустрічей із політиками.

Дипломат розповів, що люди приводили на Майдан дітей, щоб показати їм, що відбувається, "як люди намагаються повернути собі демократію, забрати її у влади, яка делегітимізувала себе корупцією, насильством і страхом, які вона посіяла серед людей".

Дж.Пайєтт розповів, що бачив запис, на якому постпред Росії в ООН Віталій Чуркін заявляє, що "у посольства США є офіс на Майдані, і все це організували ми, і з цього офісу велася стрільба".

"Це повне безумство. Це не те, що було зроблено, підготовлено Америкою. Майдан був підготовлений і зроблений українським народом, причому людьми з різних політичних сил", - наголосив дипломат.

За словами Дж.Пайєтта, на Майдані кілька разів були представник олігархів Віктор Пінчук, а також голова Адміністрації президента Віктора Януковича Сергій Льовочкін - вони самі розповіли про це послу.

"У розмові зі мною С.Льовочкін сказав: "Джефе, це значно більше людей, ніж було під час "помаранчевої революції", - розповів посол.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна вірить в щирість Трампа укласти мирну угоду, але вона потребує участі самої України та її президента – Шмигаль

Прем'єр Чехії: Рішення Трампа підкреслює нагальну потребу фундаментальних змін у поточній політиці Європи

Мелоні: Ми не будемо відправляти італійських солдатів в Україну

Туск: Суверенна, прозахідна Україна, здатна захистити себе від російської агресії, означає сильнішу та безпечнішу Польщу

Україні важливо зберегти партнерство з США – Шмигаль

Для досягнення миру через силу зараз важлива додаткова військова та фінансова допомога для України - Бербок

Президент Фінляндії вважає, що Україна повинна отримати членство в НАТО "де факто"

Сибіга провів розмову з Бербок: тісно співпрацюємо, щоб посилити європейську безпеку та зупинити агресора

Для повернення співпраці зі США необхідно переформатувати переговорні групи – нардеп Клименко

Мережко щодо припинення США військової допомоги: виглядає, що Україну змушують прийняти умови агресора

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА