10:59 26.12.2013

S&P погіршив прогноз зростання ВВП України в 2014 р. до 1%

2 хв читати
S&P погіршив прогноз зростання ВВП України в 2014 р. до 1%

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's змінило прогноз за довгостроковими рейтингами України за зобов'язаннями в іноземній і національній валюті "B-" на "стабільний" з "негативного", повідомляється в прес-релізі агентства.

Прогноз рейтингу переглянуто у зв'язку з наданням фінансової підтримки з боку Росії.

"На нашу думку, гострота зовнішніх і бюджетних проблем України значно знизилася після оголошення про отримання фінансової допомоги від Росії", - наголошується в прес-релізі.

За оцінкою S&P, реалізація заявленого Росією наміру надати пряме фінансування в $15 млрд (близько 8% ВВП 2014 року) дасть змогу забезпечити потреби України в зовнішньому фінансуванні в найближчі 12 місяців.

"Наразі - за умови рефінансування торгових кредитів та інших боргових зобов'язань приватного сектора - ми очікуємо стабілізації обсягу валютних резервів України, зокрема завдяки додатковій угоді про зниження ціни, за якою "Нафтогаз України" купує газ у "Газпрому", приблизно на 30%", - зазначається в прес-релізі.

У S&P зазначають, що Росія може переглядати обсяги фінансової допомоги щокварталу: її надання залежатиме від збереження конструктивних дипломатичних відносин між країнами.

"Відповідно до нашого базового сценарію ми чекаємо, що Росія надаватиме підтримку відповідно до поточних планів. Поки що не зрозуміло, які поступки Росія вимагатиме натомість", - прогнозують у S&P.

В агентстві нагадали, що рішення президента України відмовитися від подальшої євроінтеграції призвело до масових протестів, які все ще тривають: їх ескалація призведе до виникнення тиску на рейтинги України.

У S&P також більше не чекають на девальвацію гривні: за базовим сценарієм, курс стабілізується на рівні 8,2 грн/$1 з кінця 2013 року.

"Негативний вплив на гнучкість грошово-кредитної політики чинить слабкість банківської системи... Частку проблемних кредитів у банківському секторі, зокрема реструктуровані та необслуговувані кредити, ми оцінюємо як дуже високу (близько 40%), і вона може збільшитися в разі різкої девальвації гривні", - вважають у S&P.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Уряд заблокував допомогу, яку Київ виділив Чернігову на будівництво додаткових фортифікацій, - секретар Київради

За матеріалами СБУ суд заборонив діяльність партії "Наш край", у політсилі оскаржать це рішення

У ВР близькі до консенсусу щодо законопроєкту про будівництво 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС

"Свою правоту відстоюватимемо у Верховному суді", - "Наш край" відреагував на спробу заборони партії

Рішення країн Заходу останніх місяців демонструють значні зрушення в прагненні досягти миру в Україні - заступник голови місії посольства Франції

РФ можна запрошувати на переговори тільки після її поразки - французький експерт

Вибори у США не змінять підтримку України американським народом - експосол Тейлор

Польща зацікавлена в розширенні ЄС і членстві України - голова Комітету у закордонних справах Сейму Польщі

Україна стане членом ЄС, але шлях буде непростим - представник Євросоюзу

Яценюк: Конференція з відновлення в Берліні, засідання G7 і Саміт миру продемонстрували, що у нас єдність

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА