Інтерфакс-Україна
13:38 13.11.2013

Президент України ще може врятувати договір з ЄС - глава МЗС Литви

2 хв читати
Президент України ще може врятувати договір з ЄС - глава МЗС Литви

Президент України Віктор Янукович ще може врятувати угоду з Євросоюзом, якщо залучить свої лідерські якості для ухвалення Києвом пакета законів, необхідних для євроінтеграції, заявив у середу міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс (Linas Linkevicius).

"Я думаю, що Янукович може врятувати угоду, якщо вдасться до лідерства і відповідальності", - сказав агентству BNS глава МЗС Литви, коментуючи позачергове засідання Верховної Ради, яка не змогла розглянути законопроекти, необхідні для підписання угоди з ЄС.

Як зазначає BNS, рішення українського парламенту посилило сумніви в тому, що на саміті Східного партнерства ЄС у Вільнюсі наприкінці листопада буде підписано договір про асоціативне членство України в ЄС, що передбачає і положення про вільну торгівлю.

Л.Лінкявічюс вважає, що ще не все втрачено. "Якщо ви питаєте, чи можна сьогодні сказати, що точно не відбудеться підписання, то я б так не стверджував", - сказав він.

"Неприйняття закону (про лікування ув'язнених за кордоном - ІФ) ще не означає, що немає тих результатів, на які ми сподівалися. Доки цих результатів не буде, складно сподіватися на успіх. Якщо Україна твердо вирішила підписати (...) угоду, то вона має продемонструвати результати", - сказав міністр.

"Багато що перебуває в руках президента Януковича, його роль є значною, і я вірю, що він також відчуває цю відповідальність. У нього є багато можливостей вдатися до лідерства і взяти відповідальність за долю країни, ухваливши необхідні рішення", - додав Л.Лінкявічюс.

"Ситуація, безсумнівно, не радує, оскільки немає ясності. Хоча політичне рішення підписати угоду начебто очевидне, воно не обґрунтовано конкретними кроками", - сказав глава литовського зовнішньополітичного відомства.

Як повідомлялося, у середу голова Верховної Ради України Володимир Рибак закрив позачергове пленарне засідання парламенту у зв'язку з відсутністю питань для розгляду в сесійній залі. Він зазначив, що з трьох питань, які були заявлені для розгляду в середу, два не можуть бути розглянуті, оскільки комітети не підготували їх у зв'язку з великою кількістю поправок (йдеться про законопроекти про прокуратуру та про вибори народних депутатів). Законопроект про лікування ув'язнених за кордоном не підготовлено робочою групою, тому він також не може бути розглянутий.

13 листопада було визначено місією спостерігачів Європарламенту у складі Александра Кваснєвського і Пета Кокса як крайню дату для ухвалення Україною пакета законів, необхідних для підписання Угоди про асоціацію з ЄС. А.Кваснєвський та П.Кокс заради цього навіть прибули на засідання Ради.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нардепи "Євросолідарності" ініціюють постанову Верховної Ради щодо захисту енергетики

Макрон висловив жаль з приводу того, що США "відмовляються від міжнародних правил"

Підгрупи робочої групи до кінця січня підготують пропозиції щодо виборів в особливий період та повоєнний час

Законодавство забороняє одночасне проведення виборів та референдуму - Ключковський

Тимошенко закликала дати "політичну відсіч" дискусіям про вибори під час війни

Фракція "Слуга народу" у понеділок розгляне кадрові питання, заслухає кандидатів на посади міністрів - Палійчук

Порошенко закликав дати правову оцінку діяльності підпільних "шкіл руского міра"

Більшість українців вважають, що Європа серйозно допомагає Україні, і не довіряють США – опитування

Глави МЗС України та Чехії домовилися "перегорнути сторінку нещодавніх обмінів заявами" та посилити політичний діалог на рівні міністерств

Фон дер Ляєн про мету засідання Коаліції охочих у Парижі: надати Україні надійні гарантії безпеки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА