Інтерфакс-Україна
14:13 06.02.2013

Рахунок за недобір газу є наслідком газових контрактів 2009 року - Янукович

2 хв читати

Дії "Газпрому" стосовно України, зокрема рахунок на $7 млрд за недобір газу у 2012 році, не є тиском на Україну, а наслідком підписання газової угоди у 2009 році, заявляє президент України Віктор Янукович.

"Дії "Газпрому" - це насамперед величезна помилка минулого уряду. Ніхто їм пальці в двері не вставляв і не примушував підписувати таку угоду. Тому звинувачувати "Газпром" та Росію в цьому тиску - неправильно, тому що угода була підписана також і Україною. Це такий недолік, на жаль", - сказав В.Янукович на спільній із президентом Литви Далею Грібаускайте прес-конференції в середу у Вільнюсі.

Як повідомлялося, російський "Газпром" виставив НАК "Нафтогаз України" рахунок на суму близько $7 млрд за недобір природного газу в 2012 році, виходячи з передбаченої контрактами вимоги take or pay. Водночас у держхолдингу наголошують, що компанія в повному обсязі оплатила отриманий від російської компанії газ за раніше виставленими рахунками. При цьому "Нафтогаз України" неодноразово повідомляв російській компанії про намір знизити закупівлі природного газу в 2012 році.

Україна у 2012 році скоротила імпорт природного газу на 26,5% (на 11 млрд 863,9 млн куб. м) порівняно з 2011 роком - до 32 млрд 939,3 млн куб. м (мінімальні зобов'язання - take or pay - становлять 41,6 млрд куб. м). Практично весь цей обсяг газу імпортовано з Росії НАК "Нафтогаз України" та підконтрольною Дмитру Фірташу OstChem Holdіng Lіmіted (Кіпр).

"Нафтогаз України" імпортував минулого року 24,9 млрд куб. м російського газу за контрактом із "Газпромом" і близько 55 млн куб. м за реверсною схемою відповідно до контракту з RWE (Німеччина).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нардепи "Євросолідарності" ініціюють постанову Верховної Ради щодо захисту енергетики

Макрон висловив жаль з приводу того, що США "відмовляються від міжнародних правил"

Підгрупи робочої групи до кінця січня підготують пропозиції щодо виборів в особливий період та повоєнний час

Законодавство забороняє одночасне проведення виборів та референдуму - Ключковський

Тимошенко закликала дати "політичну відсіч" дискусіям про вибори під час війни

Фракція "Слуга народу" у понеділок розгляне кадрові питання, заслухає кандидатів на посади міністрів - Палійчук

Порошенко закликав дати правову оцінку діяльності підпільних "шкіл руского міра"

Більшість українців вважають, що Європа серйозно допомагає Україні, і не довіряють США – опитування

Глави МЗС України та Чехії домовилися "перегорнути сторінку нещодавніх обмінів заявами" та посилити політичний діалог на рівні міністерств

Фон дер Ляєн про мету засідання Коаліції охочих у Парижі: надати Україні надійні гарантії безпеки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА