Інтерфакс-Україна
13:23 10.06.2025

Якби на РФ був посилений тиск, уже могли би бути результати стамбульських зустрічей - МЗС

2 хв читати
Якби на РФ був посилений тиск, уже могли би бути результати стамбульських зустрічей - МЗС

Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий закликав до посилення тиску на РФ, яка продовжує відкидати мирні зусилля США та відмовляється на безумовне припинення вогню.

"… Ми закликаємо партнерів нічого не чекати - посилювати тиск на РФ. Якби цей тиск був раніше, уже могли би бути результати стамбульських зустрічей. Оскільки тиску немає, замість цього ми бачимо майже порожні зустрічі", - сказав він на брифінгу у Києві у вівторок.

Тихий зазначив, що ці зустрічі призвели до обмеженого результату на гуманітарному треку, що для України є дуже важливим. "Але крім гуманітарного треку - обміну полоненими - інших результатів цих зустрічей не було. З причини неконструктивної позиції РФ", - наголосив Тихий.

Також він підкреслив, що Росія висуває ультиматуми, нереалістичні вимоги Україні.

"Ми дуже раді, що просувається трек повернення військовополонених, але всі інші треки, на жаль, не рухаються. Тому постає питання: що цей формат зустрічей продукує? Чого досягає?", - сказав Тихий.

Він наголосив, що команди координаційного штабу, ГУР Міноборони України та представники РФ і так працюють над обмінами, що відбувалося і без зустрічей у Стамбулі.

"Для цього не обовʼязково відправляти цілого міністра оборони за кордон, аби добиватися обмінів. Якщо йдеться лише про обміни", - наголосив речник.

Тихий підкреслив, що ні до, ні після останньої зустрічі у Стамбулі не було відповіді РФ на переданий заздалегідь план України.

У МЗС наголосили, що для розгляду фундаментальних питань необхідна зустріч на найвищому рівні, і президент Володимир Зеленський готовий.

"З російського боку бачимо - уникають зустрічі", - сказав Тихий.

Водночас речник зазначив, що формат зустрічі міністрів закордонних справ України та РФ не обговорювався.

"Станом на зараз мені не відомо. І це не про формат, а результати. Якби Лавров був готовий приїхати і ухвалити рішення про безумовне припинення вогню на 30 і більше днів, то така зустріч могла б відбутися", - додав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" закликала Зеленського ветувати держбюджет-2026 рік, щоб підняти виплати військовим

Кличко заявив про політичний тиск і переслідування місцевої влади столиці

Сибіга заявив про суттєвий прогрес у питанні використання заморожених російських активів

Глава МЗС Італії вважає участь в ініціативі PURL "передчасною"

Україна отримала запрошення від американської сторони відвідати США найближчим часом для продовження переговорів - Сибіга

Генсек НАТО: союзники продовжать невпинно підтримувати Україну

Кличко вручив нагороди від столиці захисникам і захисницям до Дня ЗСУ

Нардеп Тарасенко: у Держбюджеті-2026 передбачено майже 19 млрд грн на ветеранську політику

"Батьківщина" закликає створити коаліцію та уряд національної єдності - Тимошенко

Мелоні наголосила на важливості "зближення поглядів" між Європою та США для миру в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА