Інтерфакс-Україна
17:22 13.01.2025

Литва планує витратити на оборону у 2025 р. близько 4% від ВВП

1 хв читати
Литва планує витратити на оборону у 2025 р. близько 4% від ВВП

У Литві на потреби оборони 2025 року планують спрямувати близько 4% ВВП, заявила в понеділок міністерка національної оборони Довіле Шакалене.

"Швидке збільшення оборонного бюджету союзників по НАТО і стійка підтримка України є питанням національної безпеки для всіх нас. Литва це розуміє... Ми плануємо витратити майже 4% ВВП на оборону вже цього року", - сказала очільниця Міноборони Литви, яку цитує пресслужба відомства.

Шакалене зазначила, що Литва є найбільшим покупцем американської зброї в країнах Балтії. "Наші придбання у США оцінюються в $1,3 млрд і становлять майже 20% усіх наших придбань (у сфері озброєнь)", - уточнила вона.

"США послідовно підтримують розвиток нашого військового потенціалу. 1 долар американської допомоги повертається як 3 долари прямих інвестицій у закупівлю зброї американського виробництва", - додала литовська міністерка.

Литва закуповує у США протитанкові ракетні комплекси Javelin, броньовані всюдиходи JLTV, вертольоти Black Hawk, ракетно-артилерійські комплекси Himars, ракети AMRAAM для систем ППО середньої дальності NASAMS, безпілотники Switchblade тощо.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держсекретар МЗС Карасевич: Оптимально, щоб українці із РФ та Білорусі голосували на виборах тільки в Україні

Наступного тижня робоча група обговорить інформаційне забезпечення повоєнних виборів — Корнієнко

Кличко до Дня добровольця вручив киянам-військовим медалі та розповів, як Київ допомагає ЗСУ

Зінкевич назвала ситуацію навколо "Госпітальєрів" небезпечним прецедентом атаки на волонтерів та добровольців

Віткофф: Росіяни сказали Трампу, що під час війни не ділилися розвідданими з Іраном

Засідання Київради, яке мало затвердити план енергостійкості столиці, було зірване - Порошенко

Політики та експерти вказують на вигоди для РФ у подіях навколо Ірану

Президент підписав закон про статус Засновника сучасної держави Україна — народного депутата

Політичним горизонтом війни в Ірані стають проміжні вибори до Конгресу США - аналітика КБФ

Орбан пропонує скасувати санкції проти російської енергетики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА