15:48 24.01.2024

Протоколи лікування з дитячої онкології, що використовуються в Україні, застаріли - думка

2 хв читати
Протоколи лікування з дитячої онкології, що використовуються в Україні, застаріли - думка

Багато протоколів лікування з дитячої онкології, які застосовуються в Україні, застаріли й не застосовуються у Європі через їхню неефективність, вважає керівниця благодійного фонду допомоги онкохворим дітям "Краб" Лариса Лавренюк.

"Для нас уся ця історія з лікуванням за кордоном мала дуже несподіваний ефект. Несподіваним для нас виявилося те, що багатьом дітям змінювали протоколи лікування, бо їх лікували за застарілими, є новіші. Крім того, виявилося, що деякі препарати, якими лікували дітей в Україні, вже давно не використовують у Європі, оскільки доведено, що вони не дають ефективності. Відверто кажучи, для нас це був легкий шок, ми цього не очікували, адже ми чули від наших лікарів, що вони користуються сучасними європейськими протоколами", - сказала вона в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Лавренюк зазначила, що коли пацієнт у рамках програми SAFER Ukraine гуманітарної ініціативи Сент-Джуд потрапляє в іноземну клініку, "це буде клініка з досвідом лікування цієї патології".

"Дитину обстежують, підтверджують діагноз, вивчають схему лікування і не просто продовжують протокол лікування, яке розпочалося в Україні, а й беруть на себе відповідальність за результат лікування", - сказала вона.

Представниця фонду наголосила, що в рамках зазначеної програми українські пацієнти в іноземних клініках лікуються коштом сторони, яка приймає.

За її даними, наразі близько 60% онкохворих українських дітей проходять лікування в іноземних клініках. В Україні основними центрами лікування дитячої онкології, які функціонують, залишаються Національний інститут раку (НІР), відділення дитячої онкології "Охматдит", Київський міський онкоцентр, а також Західноукраїнський медцентр у Львові.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мобільні медбригади ТЧХУ за місяць надали допомогу понад 2100 жителям віддалених місць Черкаської області

AstraZeneca вилучає з обігу вакцину проти COVID-19

В Україні не зафіксовано жодного випадку несприятливих наслідків після вакцинації проти COVID-19 - Кузін

Алгоритми ШІ можуть підвищити точність діагностики, але повноцінно замінити медика наразі не можуть - експерти

МОЗ підготувало всі нормативні акти для запуску роботи закону про медканабіс

Клініки ще семи європейських країн готуються приєднатися до програми міжнародного медичного партнерства

Фонд Порошенка купив кисневу барокамеру для лікування поранених і профінансував ремонт відділення

USAID запустив два проєкти відновлення медінфраструктури в Харківській і Запорізькій областях

53% відсотки опитаних українців вважають, що загроза здоров'ю від коронавірусу була перебільшена - опитування "Рейтингу"/Gallup Int.

Сучасні карети швидкої допомоги від партнерів із Німеччини доставлять на Херсонщину - ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА