15:31 08.11.2018

В Україні фармкомпанії-спонсори кліндосліджень готові до відкриття неконфіденційних даних, але система ще в розробці

2 хв читати
В Україні фармкомпанії-спонсори кліндосліджень готові до відкриття неконфіденційних даних, але система ще в розробці

Фармацевтичні компанії, що виступають спонсорами клінічних досліджень, готові до відкриття даних, які не є конфіденційними і не становлять комерційної таємниці, але система відкриття таких даних ще перебуває в розробці.

Про це агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив голова Української асоціації клінічних досліджень (УАКД) Іван Вишнивецкий, коментуючи набуття чинності змін до закону "Про лікарські засоби" щодо доступу до результатів доклінічного вивчення та клінічних випробувань лікарських засобів.

"Компанії-спонсори та організатори, думаю, готові (до відкриття інформації - ІФ), тому що інформація, яка становить комерційну таємницю залишається конфіденційною, а основну інформацію вони і так надають державним органам у вигляді всіх документів, що становлять повне досьє дослідження", - сказав він.

Водночас експерт зазначив, що наразі система для надання повного доступу до цих даних перебуває лише на етапі розробки. Зокрема, Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я (ДЕЦ) створив офіційний відкритий реєстр усіх клінічних досліджень, які здійснюються або здійснювалися в Україні.

"Це можна вважати вже зробленим першим кроком, але дані про результати цих досліджень там поки що не недоступні", - сказав І.Вишневецький.

Як повідомлялося, у вересні 2018 року Верховна Рада підтримала в другому читанні та в цілому законопроект (№4074) про відкриття доступу до результатів доклінічного вивчення та клінічних досліджень лікарських засобів.

Міністерство охорони здоров'я має до 1 січня 2019 року розробити і подати уряду необхідні для реалізації закону про доступ до результатів клінічних досліджень нормативно-правові акти.

Наразі в Україні здійснюють близько 200 клінічних досліджень. При цьому за останні два роки припинилося скорочення кількості кліндосліджень.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

AstraZeneca вилучає з обігу вакцину проти COVID-19

В Україні не зафіксовано жодного випадку несприятливих наслідків після вакцинації проти COVID-19 - Кузін

Алгоритми ШІ можуть підвищити точність діагностики, але повноцінно замінити медика наразі не можуть - експерти

МОЗ підготувало всі нормативні акти для запуску роботи закону про медканабіс

Клініки ще семи європейських країн готуються приєднатися до програми міжнародного медичного партнерства

Фонд Порошенка купив кисневу барокамеру для лікування поранених і профінансував ремонт відділення

USAID запустив два проєкти відновлення медінфраструктури в Харківській і Запорізькій областях

53% відсотки опитаних українців вважають, що загроза здоров'ю від коронавірусу була перебільшена - опитування "Рейтингу"/Gallup Int.

Сучасні карети швидкої допомоги від партнерів із Німеччини доставлять на Херсонщину - ОВА

Україна залучить додатково EUR100 млн від Ради Європи для відновлення медицини - Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА