Інтерфакс-Україна
15:31 08.11.2018

В Україні фармкомпанії-спонсори кліндосліджень готові до відкриття неконфіденційних даних, але система ще в розробці

2 хв читати
В Україні фармкомпанії-спонсори кліндосліджень готові до відкриття неконфіденційних даних, але система ще в розробці

Фармацевтичні компанії, що виступають спонсорами клінічних досліджень, готові до відкриття даних, які не є конфіденційними і не становлять комерційної таємниці, але система відкриття таких даних ще перебуває в розробці.

Про це агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив голова Української асоціації клінічних досліджень (УАКД) Іван Вишнивецкий, коментуючи набуття чинності змін до закону "Про лікарські засоби" щодо доступу до результатів доклінічного вивчення та клінічних випробувань лікарських засобів.

"Компанії-спонсори та організатори, думаю, готові (до відкриття інформації - ІФ), тому що інформація, яка становить комерційну таємницю залишається конфіденційною, а основну інформацію вони і так надають державним органам у вигляді всіх документів, що становлять повне досьє дослідження", - сказав він.

Водночас експерт зазначив, що наразі система для надання повного доступу до цих даних перебуває лише на етапі розробки. Зокрема, Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я (ДЕЦ) створив офіційний відкритий реєстр усіх клінічних досліджень, які здійснюються або здійснювалися в Україні.

"Це можна вважати вже зробленим першим кроком, але дані про результати цих досліджень там поки що не недоступні", - сказав І.Вишневецький.

Як повідомлялося, у вересні 2018 року Верховна Рада підтримала в другому читанні та в цілому законопроект (№4074) про відкриття доступу до результатів доклінічного вивчення та клінічних досліджень лікарських засобів.

Міністерство охорони здоров'я має до 1 січня 2019 року розробити і подати уряду необхідні для реалізації закону про доступ до результатів клінічних досліджень нормативно-правові акти.

Наразі в Україні здійснюють близько 200 клінічних досліджень. При цьому за останні два роки припинилося скорочення кількості кліндосліджень.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

До міжнародних закупівель ліків в рамках Critical Medicines Alliance приєдналися 6 українських фармзаводів

АМКУ застеріг 160 виробників та імпортерів ліків штучно обмежувати роботу з дистриб’юторами

Медцентр мережі "Добробут" зазнав незначних пошкоджень від нічної ракетної атаки, надає безоплатну допомогу постраждалим

ДП "Електронне здоров’я" запустило реєстри дезінфекційних засобів та харчових добавок на платформі "Дія. Engine"

Затримка з боку постачальника реєстрації закуплених "МЗУ" ще незареєстрованих ліків досі критичне питання – голова "МЗУ"

Послугою безоплатного зубопротезування і стоматдопомоги з початку року скористалися понад 25 тис. захисників

НСЗУ перевірити забезпечення ліками пацієнток з раком молочної залози в 7 лікарнях

Шмигаль: Цього року бюджет на медицину збільшено на понад 13,5 млрд грн

Суттєве зниження цін на 300 найменувань лікарських засобів спостерігається з кінця лютого – МОЗ

НСЗУ перевірить використання КТ у державних та комунальних клініках

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА