19:26 14.06.2018

МОЗ України винесло на обговорення положення про центри медреабілітації та паліативної допомоги дітям

2 хв читати
МОЗ України винесло на обговорення положення про центри медреабілітації та паліативної допомоги дітям

Міністерство охорони здоров'я України ініціювало створення правових основ для початку надання послуг із медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям відповідно до потреб суспільства.

Зокрема, йдеться про проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям", оприлюднений для громадського обговорення на сайті МОЗ.

Планується, що в таких центрах надаватиметься допомога дітям, яким загрожує інвалідність, дітям із захворюваннями, які загрожують їхньому життю або обмежують життєдіяльність, а також тим, які потребують паліативної допомоги.

Основним напрямом діяльності центрів також буде організація амбулаторного лікування дитини, яка отримує в ньому допомогу, консультація профільними фахівцями, організація освітнього процесу для дітей, а також надання супутніх соціальних послуг для їхніх сімей.

Крім того, в центрах навчатимуть батьків (або осіб, які їх замінюють) навичок догляду за дитиною залежно від стану її здоров'я, фізичного та психічного розвитку, а також консультуватимуть їх і надаватимуть соціально-психологічну, інформаційну та амбулаторну допомогу щодо діагностики, медичної реабілітації та паліативної допомоги.

Згідно з проектом положень, надання послуг дітям здійснюється за обов'язкової присутності батьків або осіб, які їх замінюють, але зберігається для них можливість 24-денного (на рік) відпочинку. Зазначена норма унеможливить діяльність центрів як закладів інституційного догляду.

"Створення таких центрів приведе до зменшення влаштування дітей до закладів інституційного догляду, збільшить ефективність впровадження інклюзивної освіти шляхом зниження рівня інвалідизації, вчасного надання реабілітаційних послуг тощо", - йдеться в пояснювальній записці до документа.

У документі прописані права та обов'язки центрів, їхня структура, умови прийому та виписки пацієнтів, зокрема умови прийому, терміни перебування та виписки дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, вимоги до матеріально-технічної бази та фінансово-господарської діяльності.

При цьому в проекті зазначено, що центри, які функціонуватимуть як медичні заклади, окрім ліцензії на здійснення медичної практики, також повинні будуть мати ліцензію на здійснення діяльності, пов'язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

AbbVie вийде на ринок препаратів від ожиріння через угоду з Gubra на $2,2 млрд

Уряд запровадив верифікацію перебування лікарів "первинки" за кордоном

Лідери фармринку України заявили про обшуки напередодні анонсованого ними зниження цін на ліки

МВС вивчає пропозицію аптек прибрати вимогу окремого приміщення для зберігання наркотичних препаратів – Радуцький

Президент підписав закон, спрямований на забезпечення доступності ліків для населення — основні положення

МОЗ домовився з виробниками про зниження цін ще на більш як 100 препаратів

Представники фармринку зустрілись з Верещук: Обговорили ризики нового регулювання

Шмигаль: урегульовуємо питання знижок в аптеках на препарати для пацієнтів із хронічними захворюваннями

Рада підтримала в 1-му читанні законопроєкт про скасування автоматичного продовження патентів на ліки під час війни

Статус інвалідності зможуть отримати люди, які пережили полон та незаконне ув’язнення внаслідок війни

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА