Інтерфакс-Україна
19:12 23.05.2025

Залишки отриманих за послуги в рамках ПМГ коштів на рахунках медзакладів з початку року скоротилися на 2 млрд грн

2 хв читати
Залишки отриманих за послуги в рамках ПМГ коштів на рахунках медзакладів з початку року скоротилися на 2 млрд грн

Залишки коштів, отриманих за послуги в рамках програми медичних гарантій (ПМГ) і які перевищують двомісячний бюджет, на рахунках медичних закладів з початку 2025 року, скоротилися на 2 млрд грн і на сьогодні складають майже 18 млрд грн, повідомила голова Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Наталія Гусак.

"Ми бачимо суму на 1 січня 2025 року залишки 20 млрд грн. Зверніть увагу, що більша частина з неї утворилась з 2021-го. Станом на 1 квітня сума залишків без рахування цільових коштів складає у надавачів медпослуг 18 млрд грн бюджетних коштів. Це вже менше, ніж станом на 1 січня", - сказала вона на засіданні парламентського комітету Верховної ради здоров’я нації, медпослуг та медстрахування в п’ятницю.

Гусак звернула увагу, що найбільші залишки формуються на рахунках медзакладів Києва, Харківської та Дніпропетровської областей.

Крім того, вона повідомила, що НСЗУ та Міністерство охорони здоров'я продовж чотирьох місяців проводить аудит у медзакладах Донецької та Луганської області "щодо розуміння їхньої фінансово-господарської діяльності".

"Ці аудити ще будуть проведені продовж наступних трьох місяців і тісно спрацюємо з національною поліцією там, де були виявлені певні зловживання", - сказала голова НСЗУ.

При цьому Гусак зауважила, що у більшості закладів залишки дозволяють покривати фонд оплати праці менше, ніж два місяці. Зокрема, 85% коштів, отриманих медзакладами за ПМГ і оплачених за договорами у 2024 році, були використані закладами саме на оплату праці.

"Коли ми оплачуємо медичні послуги з договорами з НСЗУ, ми передбачаємо, що заклади охорони здоров'я будуть витрачати кошти на мотивацію і на гідну заробітну плату медичних працівників, а також на закупівлю лікарських засобів", - сказала вона.

У свою чергу, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що "певні накопичення у певних закладах створюють уявлення про те, що у всіх інших закладах відбувається така ж сама картина".

Він запропонував "запросити на комітет або організувати слухання на комітеті, де ми визначимо ті заклади, в яких найбільше залишків, і які не реагують на наші звернення, для того, щоб заслухати і органи місцевого самоврядування, і генеральних директорів, і прийняти виважене рішення, що далі робити по конкретних закладах".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

АВЛУ підтримує пропозиції МОЗ щодо врегулювання маркетингу на фармринку на рівні 20% для безрецептурних препаратів

"Лікарі без кордонів" відмічають збільшення звернень по допомогу через ПТСР

Вміст кишкової палички перевищено у понад 12% проб води на пляжах України – МОЗ

Медики нацпрограми "Неопалимі" розпочали видалення зі шкіри українця рубців у вигляді напису, зробленого йому в полоні

РФ через війну пошкодила чи зруйнувала понад 2300 об’єктів в 769 медказкладах

УЧХ бере участь у Всесвітньому дні донора крові

НСЗУ позапланово перевірить використання антибіотиків в 6 лікарнях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА