Інтерфакс-Україна
12:46 30.07.2025

Голова освітнього комітету Ради Бабак: оплату праці педагогів потрібно підвищувати

2 хв читати
Голова освітнього комітету Ради Бабак: оплату праці педагогів потрібно підвищувати

Голова комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак заявляє, що Комітет працюємо над новою архітектурою оплати праці для педагогів.

"Моя позиція по цьому питанню вже багато років залишається незмінною: оплату праці педагогів потрібно підвищувати. Будь-яка реформа неможлива без тих, хто її реалізує. У даному випадку, маю на увазі, вчителів та викладачів. Адже кожен вчитель і викладач є її провідником. Людям потрібна мотивація і справедлива оплата їхньої нелегкої (тут хочу особливо наголосити) праці. Як можна вимагати якість, не створюючи належних умов. Найпростіших – реалістичних (до умов сьогодення) заробітних плат", - написав Бабак в телеграм-каналі.

Він додав, що щороку подає від комітету правки до державного бюджету щодо підвищення зарплат освітянам.

"Також, у комітеті працюємо над новою архітектурою оплати праці для педагогів. Нюансів багато, але, бажання (особисто у мене) реалізувати ці зміни – ще більше", - розповів він.

Як повідомлялося, 28 липня перший віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що без вирішення питання з заробітними платами для освітян неможливо буде побудувати бажану систему освіти.

27 травня міністр освіти і науки України Оксен Лісовий заявив, що якщо буде знайдено додаткове фінансування, то сума "вчительської доплати" може бути збільшена в 2026 році.

Згідно з ухваленим у листопаді 2024 року рішенням уряду встановлено, що педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти державної та комунальної форми власності щомісяця здійснюватиметься доплата за особливі умови праці в розмірі 1,3 тис. грн (1 тис. грн "на руки") з 1 січня 2025 року. З 1 вересня 2025 року і до кінця календарного року, в якому припинено або скасовано воєнний стан, ця виплата становитиме 2,6 тис. грн (2 тис. грн "на руки").

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Правий берег Києва, за винятком Печерського та Голосіївського районів, переходить на погодинні графіки замість екстрених – YASNO

Свириденко обговорила з міністром закордонних справ Норвегії підготовку до "енергетичного Рамштайну"

МЗС Литви викликало представника Росії для протесту через атаку на Україну балістичною ракетою "Орєшнік"

На Кіпрі поліція була залучена до розслідування смерті дипломата РФ та зникнення ексСЕО "Уралкалію" – ЗМІ

Глава МЗС Ірану перебуває в контакті з Віткоффом для обговорення ситуації в країні - ЗМІ

Стартував прийом анкет у другу когорту програми REDpreneur Women

Мінспорту: якщо вам від 14 до 35 років, ви офіційно належите до категорії "молодь"

Шмигаль задекларував 1,6 млн грн доходів за 2025 рік, дружина - 9,3 млн грн

Російського командира засудили до 12 років за катування цивільних на Чернігівщині

Зеленський доручив Свириденко, Качці і Соболеву забезпечити супровід та експертизу економічних аспектів майбутніх угод між Україною та США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА