Інтерфакс-Україна
12:20 19.03.2025

Мобільні бригади УЧХ з початку війни надали понад 1, 2 млн медпослуг

2 хв читати
Мобільні бригади УЧХ з початку війни надали понад 1, 2 млн медпослуг

Мобільні медичні бригади Українського Червоного Хреста (УЧХ) з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну надали понад 1 млн 200 тис. медичних послуг населенню.

“Наразі 101 мобільна медична бригада (ММБ) Українського Червоного Хреста щодня надає допомогу людям у 23 областях України. З початку повномасштабної війни надано понад 1,2 млн медичних послуг, таких як консультації, обстеження та перенаправлення”, - повідомив УЧХ у Фейсбуці у середу.

Мобільні медичні бригади — це команди професіоналів, серед яких сімейні лікарі, медичні сестри та водії, які виїжджають у громади, де доступ до медичних послуг обмежений або взагалі відсутній. Їхня мета — забезпечити доступність послуг первинної медичної допомоги, в тому числі виміряти артеріальний тиск, рівень глюкози в крові, сатурацію, а за потреби — видати нагально необхідні безрецептурні ліки загальної дії або скерувати пацієнтів до фахівців.

«Мобільні медичні бригади не є регулярною медичною службою. Їх місія — підтримка держави у наданні медичних послуг населенню, яке постраждало від війни», — зазначив генеральний директор УЧХ Максим Доценко.

З лютого 2022 р. ММБ активно працюють в усіх регіонах, особливо в місцях, де значно зросла кількість внутрішньо переміщених осіб.

Влітку 2023 р. ММБ брали участь у ліквідації наслідків руйнування Каховської ГЕС у Херсонській області — бригади одразу виїхали до підтоплених населених пунктів, щоб надати медичну та психологічну допомогу постраждалим.

Окрім того, постійна мобільна медична бригада була створена у Херсонській області у липні 2024 р. В Одеській області в червні 2024 р. почала діяти мультидисциплінарна бригада, що працює з акцентом на реабілітацію та психосоціальну підтримку дітей з особливостями розвитку.

Графіки та маршрути виїздів мобільних медичних бригад формуються у співпраці з головними лікарями Центрів первинної медико-санітарної допомоги та враховують потреби громад. Завчасно про візити інформують місцеві амбулаторії та фельдшерські пункти.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Більшість українців довіряють вітчизняним виробникам ліків так само, як і іноземним - дослідження Gradus Research

Єдиний в Чорнобилі медцентр радикально зменшить перелік послуг внаслідок його перепідпорядкування - Атомпрофспілка

Україна і Бельгія домовились про розширення медичної програми "MEDEVAC"

Медичні бригади MSF в 2024 році провели більше тисячі операцій пацієнтам на прифронтових територіях

Україна має подбати про стабільність власної системи лікарського забезпечення - президент АВЛУ

Україна приєдналася до договору про спільні з ЄС закупівлі медичних засобів захисту

Держлікслужба за підсумками перевірок у I кв. заборонила обіг 8 найменувань лікарських засобів

НСЗУ розпочала позаплановий моніторинг 6 медзакладів за пакетом меддопомоги при гострому інсульті

Українські виробники ліків готові вказувати відпускні ціни на упаковках - Петро Багрій

МОЗ розробив порядок реалізації змін в процедурі реєстрації ліків для закупівлі за спрощеною процедурою

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА