Інтерфакс-Україна
10:36 04.07.2024

СБУ затримала агентів ФСБ, які під виглядом пари наречених шпигували за морською охороною на Одещині

2 хв читати
СБУ затримала агентів ФСБ, які під виглядом пари наречених шпигували за морською охороною на Одещині

Служба безпеки України затримала ще двох учасників агентурної мережі ФСБ, що діяла в Одеській і Дніпропетровській областях. Зловмисники коригували ракетно-дронові удари РФ по військовій інфраструктурі Сил оборони.

"За завданням російської спецслужби 23-річний одесит і його 18-річна наречена розвідували локації прикордонних загонів морської охорони, які обороняють акваторію портового міста. Щоб отримати розвіддані, фігуранти обходили місцевість під виглядом прогулянок наречених і фотографувались на фоні "потрібних" об’єктів", - ідеться в повідомленні СБУ в телеграм-каналі.

З отриманих відомостей зрадник готував агентурний "звіт" для свого куратора в управлінні ФСБ у Східному військовому окрузі РФ, особу якого вже встановила СБУ.

У разі отримання актуальної розвідінформації окупанти планували використати її для повітряних ударів по місцях базування українських захисників.

СБУ зірвала ворожий задум і затримала фігурантів на гарячому, коли вони шпигували поблизу потенційної цілі.

Під час розслідування встановлено, що одесит також мав завдання розклеїти містом 100 провокаційних листівок проти мобілізації та підпалити місцеву електропідстанцію.

За даними слідства, молодий чоловік потрапив у поле зору окупантів у травні 2024 року через анонімні чати в телеграмі, де обговорювали питання ухилення від мобілізації. Після вербування він залучив до підривної діяльності свою подругу.

Під час обшуків у квартирі затриманих вилучено мобільні телефони на місці злочину. Також виявлено банківську картку, на яку надходили гроші від ФСБ, і партію антиукраїнських листівок.

Слідчі Служби безпеки повідомили російському агенту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Злочинні дії його спільниці кваліфіковано за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване розповсюдження інформації про переміщення зброї в Україну, рух або розташування ЗСУ щодо можливості їх ідентифікації на місцевості).

Наразі агент перебуває під вартою, щодо його спільниці вирішують питання про обрання запобіжного заходу. Їм загрожує від восьми років до довічного ув'язнення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На Харківщині російський дрон скинув вибухівку на сільраду під час видачі гумдопомоги, постраждала мирна мешканка

Донецька ОВА: 25 донеччан були евакуйовані до більш безпечних областей 8 квітня

Дошкілля в "Мрії" почнуть тестувати влітку 2025р - Федоров

Електронні документи про освіту в "Дії" згенерували понад 26 млн разів - Лісовий

Зеленський разом з прем’єром Бельгії та представниками бельгійських оборонних компаній оглянули українські дрони

До "Мрії" підключать мінімум дві тисячі шкіл у 2025р - Федоров

Київщину відвідала бельгійська делегація на чолі з прем’єром країни

Понад 200 румунських компаній вже підтримують відбудову України

У 2025 році планується підключити до "Мрії" ще тисячі шкіл - Зеленський

Україна і Молдова домовляються відновити паромну переправу між Ямполем і Косеуцем, щоб оминати Придністров`я

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА