14:06 05.11.2023

У Молдові проходять загальні вибори до місцевих органів влади

2 хв читати

У неділю в Молдові відбуваються загальні вибори до місцевих органів влади: мають обрати 898 мерів і 11 тис. 058 радників місцевих рад, зокрема 9 тис. 972 сільських (общинних), міських та 1 тис. 086 районних і муніципальних радників.

Для проведення виборів відкрилися всі 1 тис. 958 дільниць для голосування. Вони працюватимуть із 07:00 до 21:00.

У Державному реєстрі виборців зареєстровано 3 млн 300 тис. 805 осіб, що на 17 тис. 517 тис. більше, ніж на початку 2023 р. Згідно з оприлюдненими ЦВК даними, 2 млн 760 тис. 930 від загальної кількості громадян із правом голосу зареєстровані в адміністративно-територіальних одиницях другого рівня на правому березі Дністра. Різницю становлять 272 тис. 925 осіб, які мають громадянство Молдови, але не мають реєстрації за місцем проживання, а також ті, хто виїхав за кордон на законних підставах. Ще 266 тис. 950 громадян проживають на території Придністров'я. Найбільшу кількість виборців зареєстровано в муніципалітетах Кишинів (648 тис. 464) і Бєльці (99 тис. 931), а також в автономному територіальному утворенні Гагаузія (129 тис. 374).

Найгостріша боротьба буде за посади мерів Кишинева і Бєльц. На цих виборах встановлено абсолютний рекорд за кількістю кандидатів у цих містах - 28 кандидатів у Кишиневі та 15 - у Бєльцях. Водночас в електоральних округах у 23 населених пунктах зареєстровано по одному кандидату на посаду мера. У Кишиневі всі кандидати представляють політичні партії та один виборчий блок.

Для моніторингу виборів акредитовано приблизно 1 тис. 500 спостерігачів, зокрема приблизно 300 міжнародних спостерігачів. Вони представляють вісім національних неурядових організацій, а також акредитовані в Молдові посольства зарубіжних країн, виборчі комісії Румунії, України, Албанії, Казахстану, Азербайджану та інших країн, Раду Європи, Європейський парламент і низку міжнародних організацій. Також на виборах працюють довгострокові Місії Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав (БДІПЛ) та Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами (ENEMO). ЦВК Молдови відмовилася зареєструвати спостерігачів від Росії, які мали намір спостерігати за виборами як представники ОБСЄ.

Спостерігачі та експерти зазначають, що ця виборча кампанія була найнекоректнішою з погляду непрозорого фінансування і численних випадків підкупу виборців, а також втручання у вибори з боку Росії та олігарха-втікача Ілана Шора. З цієї причини за тиждень до виборів Національна комісія з надзвичайних ситуацій (НКНС) призупинила мовлення шести телевізійних каналів і заблокувала 31 портал. А 3 листопада НКНС зняла з виборів партію "Шанс", яку фінансував Шор, замінивши, по суті, партію "Шор", яку 19 червня було оголошено неконституційною. Тому 652 кандидатів від партії "Шор" були виключені з перегонів в останній день виборчої кампанії.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Щорічне взяття на військовий облік громадян України чоловічої статі, які досягли 17-річного віку, не має стосунку до мобілізаційних заходів - роз'яснення

Комітет ПАРЄ визнав стирання української культурної ідентичності інструментом війни РФ проти України - Кравчук

Ворог найактивніший на куп'янському та покровському напрямках, на останньому інтенсивність боїв збільшилася майже вдвічі - Генштаб ЗСУ

Помер засновник і голова агентства "Інтерфакс-Україна" Олександр Мартиненко

Унаслідок авіаудару по Олексієво-Дружківці на Донеччині постраждали три людини, серед них дитина - ОВА

Мінвідновлення презентувало методологію оцінки корупційних ризиків у роботі органів місцевого самоврядування

Де Кроо сподівається, що 14 пакет санкцій для РФ буде ухвалено до кінця головування Бельгії в ЄС

Найближчими днями в більшості областей України дощитиме - Укргідрометцентр

Вишнівецький палац у Тернопільській області повернули у власність держави - Мінкультури

Швеція затвердила пакет допомоги для української енергетики на $61,6 млн - МЗС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА