09:59 30.10.2023

Держкіно України обурене проведенням Фестивалю європейського кіно в РФ

1 хв читати
Держкіно України обурене проведенням Фестивалю європейського кіно в РФ

Державне агентство України з питань кіно висловило обурення щодо проведення Фестивалю європейського кіно в РФ.

"З відкритих джерел стало відомо про те, що фестиваль, який проводиться під егідою представництва Європейського Союзу в РФ, відновлює свою роботу після річної перерви, спричиненої повномасштабним вторгненням РФ в Україну", - ідеться в повідомленні пресслужби відомства.

У Держкіно вважають, що проведення міжнародних фестивалів у РФ, тим паче підтримка та організація таких фестивалів представниками інших країн або міжнародними організаціями, є рівносильним "запереченню, применшенню і тривіалізації воєнних злочинів Росії проти України".

"Несправедливо казати, що мистецтво поза політикою, тоді як російські ракети знищують українські театри, кіно та музеї. Допущення до участі на міжнародних фестивалях російських фільмів - це підтримка агресора. Кінематограф - це велика частина інформаційної боротьби проти російської агресії. Але це не лише українська війна", - наголосили в Держкіно.

З огляду на ситуацію відомство звернулося до Міністерства закордонних справ України, правоохоронних органів і профільних організацій ЄС із наполегливим проханням звернутися до дипломатичних установ тих країн, чиї фільми беруть участь у фестивалі, й разом із ними вжити всіх необхідних заходів щодо недопущення проведення фестивалю в цьому та наступних роках, щонайменше "поки російське суспільство не понесе колективну відповідальність за скоєні воєнні злочини проти України".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА