18:42 10.10.2023

Роботу компанії Archer не порушено внаслідок обшуків, стверджує Арахамія

2 хв читати
Роботу компанії Archer не порушено внаслідок обшуків, стверджує Арахамія

Керівник фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія стверджує, що роботу єдиного в країні виробника охолоджених тепловізійних прицілів Archer не порушили внаслідок проведених Національним антикорупційним бюро України обшуків у компанії, а також за поточними замовленнями у Міністерстві оборони необґрунтованих затримок із виконанням замовлень не виявлено.

"НАБУ діяло в рамках закону, своїх повноважень і підслідності. З урахуванням міжнародного аспекту цієї справи уникнути обшуків їм би не вдалося і вони мали реагувати. Обшуки проходили максимально коректно, носії інформації копіювалися, вилучалися лише носії, до яких не вдалося отримати доступ для копіювання. Такий самий підхід застосовувався і до фізичних носіїв (сейфів). Найголовніше - роботу підприємства не порушено, воно продовжує працювати безперебійно, відвантажує продукцію і здійснює іншу діяльність", - написав Арахамія у телеграм-каналі у вівторок за підсумками закритої наради Комітету з питань національної безпеки, оборони і розвідки та керівництва НАБУ у зв'язку з обшуками в компанії.

Парламентарій повідомив, що під час засідання "ми висловили підтримку виробнику, пояснили НАБУ, що це стратегічний постачальник критично важливої продукції і необхідно максимально дбайливо ставитися до можливих перебоїв у роботі підприємства". Керівництво НАБУ, за його словами, пообіцяло виконувати свою роботу з мінімальними незручностями для підприємства.

Арахамія зазначив, що оскільки правоохоронні органи обмежені таємницею слідства, "багато питань залишилися без відповіді з об'єктивних причин". Він також пообіцяв "спостерігати за цим кейсом" та інформувати громадськість.

Як повідомлялося, НАБУ провело обшуки в компанії Archer 6 жовтня, який став першим обшуком з 1992 року. За словами керівника компанії, "90% ухвали суду, на підставі якої проводився обшук, - брехня, а суд виносив рішення, не перевіривши інформацію. Обурення керівника Archer викликали слова детектива НАБУ про те, що його компанія не може нічого виробляти і є "прокладкою" Міністерства оборони, тоді як вона виконала 71 контракт для оборонного сектору з 2014 року, зокрема вісім із Міністерством оборони, та продовжує у 2023 році виконувати нові контракти із силовими структурами (Нацгвардія, Нацполіція, СБУ).

На фейсбук-сторінці Facebook НАБУ зазначено, що детективи бюро провели обшуки в приватних компаніях, причетних до поставок продукції оборонної промисловості, у межах кримінального провадження щодо можливої розтрати державних коштів в особливо великих розмірах під час закупівлі державою продукції оборонного призначення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА