Інтерфакс-Україна
11:57 10.10.2023

Поліція розслідує понад 50 фактів сексуального насильства окупантами українців

1 хв читати
Поліція розслідує понад 50 фактів сексуального насильства окупантами українців

 Українська поліція ідентифікувала і повідомила про підозру у скоєнні сексуального насильства 19 російським військовослужбовцям, загалом поліцейські розслідують 54 таких злочини, повідомив голова Національної поліції України Іван Вигівський.

В ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" він розповів, що тортури і сексуальне насильство під час війни - дуже чутливі й латентні злочини, ті, хто став жертвою насильства, не завжди хочуть про це розповідати.

За словами Вигівського, у вересні 2023 року поліція повідомила заочно про підозру військовослужбовцю Росгвардії, який зі спільниками з березня до жовтня 2022 року під час окупації Херсона вчинив насильницькі дії щодо понад 200 українців - це переважно були активісти, волонтери, родичі правоохоронців.

"Їх били, катували, обмежували в їжі, воді. Щонайменше щодо 24 осіб окупанти застосовували сексуальні тортури у вигляді ударів струмом по статевих органах", - додав голова Нацполіції.

Він зазначив, що після звільнення Київської області було встановлено факти зґвалтування жінок. "Також є факти сексуального насильства щодо дітей, найменшій постраждалій дитині чотири роки", - сказав Вигівський.

"Загалом поліцейські розслідують 54 факти сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом, із боку окупантів. Ідентифіковано та оголошено про підозри в цих злочинах 19 російським військовим. Триває процедура оголошення їх у міжнародний розшук", - повідомив голова Нацполіції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МЗС України засудило святкування влаштовані окупантами в Маріупольському драмтеатрі

Росія саботує мирні переговори хибними заявами, це не поведінка країни, яка прагне миру - президент Молдови

Нацдепозитарій України замість Юдіна очолить його заступниця Адамовська

Кабмін звільнив заступницю міністра енергетики Юхимчук, підтвердив Мельничук

12-та бригада "Азов" зайняла смугу оборони на добропільському напрямку

Японія перерахувала близько 47,7 млн євро на відбудову України та погодила запуск нової фази Програми екстреного відновлення

Росія вдруге за день завдала ударів по Чорноморському порту - АМПУ

США запровадили санкції проти 10 юридичних і фізосіб з Ірану та Венесуели за торгівлю дронами

"Укрзалізниця" з партнерами обладнала 100 вагонів як мобільні хаби обігріву, зв’язку та дозвілля

"Укренерго" в останній день року застосовуватиме обмеження електроенергії в більшості регіонів України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА