19:10 22.06.2023

ПАРЄ висловилася за створення реєстрів організацій і фізосіб, які працюють на РФ і обходять санкції, - резолюція

2 хв читати
ПАРЄ висловилася за створення реєстрів організацій і фізосіб, які працюють на РФ і обходять санкції, - резолюція

Парламентська асамблея Ради Європи закликала держави-члени РЄ і держави-спостерігачі, а також Європейський Союз створити публічний реєстр організацій і фізичних осіб, які працюють в інтересах Російської Федерації, а також реєстр компаній і фізосіб, які обходять санкції.

Про це йдеться в резолюції "Політичні наслідки агресії Росії проти України", ухваленій на пленарному засіданні ПАРЄ у Страсбурзі в четвер.

У резолюції наголошується, що для розв'язання проблеми обходу санкцій з боку Російської Федерації необхідно створити стратегічну європейську економічну автономію від російської нафти та газу, які Росія використовує задля імперських геополітичних цілей, а також запровадити заходи для скорочення перепродажу російських нафти та газу в Європу через треті країни.

Серед рекомендацій ПАРЄ - розширення переліку фізичних і юридичних осіб, щодо яких застосовують обмежувальні заходи в Російській Федерації та третіх країнах, визначення основних категорій юридичних і фізичних осіб, котрі відіграють суттєву роль в ухиленні від санкцій, як-от банки, страхові компанії, фінансові консультанти, фінансові установи, транспортні та логістичні компанії, порти й сервісні компанії.

Згідно з резолюцією, розв'язати проблему ухилення від санкцій допоможе створення ефективних механізмів контролю за дотриманням санкцій, наприклад спеціальної цільової групи, а також запровадження та застосування вторинних санкцій і контроль за їх дотриманням, а також запровадження міжнародних керівних принципів для фінансових установ щодо ретельної оцінки ризиків для клієнтів і транзакцій, схильних до ухилення від санкцій.

ПАРЄ також запропонувала розглянути питання про створення загальноєвропейського органу з повноваженнями розслідування і переслідування в судовому порядку осіб, причетних до обходу санкцій.

"Такий орган (Оперативна група), як і Реєстр держав і організацій, банків і фірм, що обходять санкції, має бути створений якомога швидше і працювати паралельно з Реєстром збитків", - наголошується в резолюції.

Крім цього, ПАРЄ рекомендувала запровадити практику грошового заохочення заявників, які повідомляють про конкретні деталі ухилення від санкцій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Глава Секретної служби США оголосила про відставку

Зеленський за підсумками Ставки: Активно працюємо над тим, щоб зменшити залежність від постачання ракет партнерами

Офіс генпрокурора: Яхта Медведчука в Хорватії перебуває під безстроковим арештом

Іноземців, які шпигували за штабами ЗСУ на Одещині, засуджено до восьми років в'язниці

Чиновникам Київського метрополітену висунуто підозри через підтоплення тунелю "синьої" лінії

Суд у Хорватії скасував арешт яхти Медведчука - депутат Железняк

Нові фільми Філліпса та Альмодовара увійшли до основного конкурсу Венеційського кінофестивалю

Угруповання російських окупантів у Запорізькій області майже 90 тис., на придніпровському напрямку 65 тис.

ЄК проаналізує лист Угорщини та Словаччини щодо припинення Україною транзиту нафти - представник

Єменський порт Ходейди сильно постраждав від удару Ізраїлю, працює з обмеженнями - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА