16:43 27.04.2023

Поширену у ЗМІ інформацію про порівняння цін на закупівлю продуктів харчування для ЗСУ та в/ч розвідки подають некоректно - заява Міноборони

2 хв читати
Поширену у ЗМІ інформацію про порівняння цін на закупівлю продуктів харчування для ЗСУ та в/ч розвідки подають некоректно - заява Міноборони

Поширені у ЗМІ матеріали з порівнянням цін на закупівлю продуктів харчування для Збройних сил України та окремої військової частини Головного управління розвідки Міністерства оборони України подаються некоректно, йдеться в заяві Міноборони України.

"Дана інформація подається некоректно. По-перше, порівнюються категорично не тотожні речі. Оскільки для порівняння взято звіти про закупівлю саме продуктів і саме для харчування окремої військової частини ГУР МОУ безпосередньо за місцем постійної дислокації у місті Київ", - ідеться у заяві пресслужби Міноборони України.

У відомстві також наголосили, що для харчового забезпечення ЗСУ Міністерство оборони закуповує комплексну послугу з організації харчування за Каталогом продуктів, ціни на які вже враховують логістику, зокрема переважно доставку до районів ведення бойових дій.

"Послуга з організації харчування, по суті, це формат "їжа ходить за військовослужбовцем". Ціна послуги з організації харчування одного військовослужбовця складає від 137,04 грн до 144,06 грн на добу. По-третє, як правило, особовий склад Головного управління розвідки Міністерства оборони України під час виконання бойових завдань забезпечується харчуванням за тим же принципом, як і всі військовослужбовці ЗСУ - завдяки укладеним Міноборони договорам щодо послуг з організації харчування", - зазначили у відомстві.

Крім того, у заяві наголошують, що Міністерство оборони продовжує пошук рішень щодо забезпечення прозорих процедур закупівель та ефективних моделей організації харчування Збройних сил України.

Зокрема у першій половині квітня керівництво Міноборони провело зустріч із представниками великих торговельних мереж "КОЛО", "АТБ-Маркет", "ВАРУС", "АШАН", "Сільпо" (Fozzy Group) із метою долучити великих ритейлерів до процесу організації та безперебійного забезпечення харчуванням військовослужбовців.

"Представники мереж наголосили, що при існуючих вимогах забезпечення логістики продуктів - а саме за принципом гарантування доставки продуктів до частин при їх постійній передислокації, - є занадто ризикованим процесом для мережевого бізнесу при визначених цінах послуг з організації харчування одного військовослужбовця на добу згідно Каталогу (137,04-144,06 грн). За словами ритейлерів, вони низькі", - повідомили в Міноборони.

Крім того, наголошується, що для Збройних сил України не закуповують окремо продукти, а ціна в договорах враховує: приймання, зберігання, переміщення, освіження запасів продовольства, видачу продуктів харчування, їх облік та інші заходи, згідно із заявками командирів військових частин у визначених місцях.

Ціни договорів, а також додатки до них були оприлюднені Міноборони 28 лютого.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Парламент Чехії проголосував за продовження тимчасового захисту українським біженцям ще на рік

Міжнародний Червоний Хрест призупинив членство Білорусі

На трасі Київ-Чоп зіткнулися вантажівки та легковий автомобіль, є постраждалі

У Печерському районі Києва сталася ДТП, унаслідок якої двоє людей загинули на місці

Окупанти протягом дня чотири рази обстріляли прикордоння Сумської області

У Дарницькому районі Києва відновлено рух від вул. Ахматової до просп. Бажана

Снайпери Центру спецоперацій "А" допомагали утримувати "Дорогу життя" під Бахмутом навесні 2023 року - Малюк

Двох малолітніх дітей разом із батьками вдалося повернути в Україну з окупації

Двох малолітніх дітей разом із батьками вдалося повернути в Україну з окупації - Save Ukraine

Через негоду в Івано-Франківській області на чотирьох автотрасах перекрито проїзд вантажного транспорту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА