Інтерфакс-Україна
09:52 27.04.2023

Окупанти облаштували бойові позиції на дахах реакторів ЗАЕС - британська розвідка

1 хв читати
Окупанти облаштували бойові позиції на дахах реакторів ЗАЕС - британська розвідка

Російські окупанти ще в березні поточного року зайняли позиції для бойових дій із мішків із піском на дахах кількох із шести реакторних будов Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) у м. Енергодарі Запорізької області, повідомляють у звіті оборонної розвідки, оприлюдненому у твіттері Міністерства оборони Великої Британії та Північної Ірландії в четвер уранці з посиланням на знімки з місця.

"Росія контролює ЗАЕС із березня 2022 року. Однак це перша ознака того, що фактичні будівлі реакторів враховують під час планування тактичної оборони. Росія, ймовірно, побудувала ці позиції, тому що її дедалі більше турбують перспективи великого українського наступу. Цей крок, найімовірніше, збільшує імовірність пошкодження систем безпеки ЗАЕС, якщо навколо ЗАЕС будуть бойові дії", - йдеться в повідомленні.

Водночас, як зазначають у британській розвідці, "пряме катастрофічне пошкодження реакторів є малоймовірним за найбільш імовірних сценаріїв із використанням піхотної зброї, оскільки конструкції дуже сильно зміцнені".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Одна людина поранена внаслідок удару по Запоріжжю — ОВА

Двоє людей постраждали під час удару БпЛА по Дніпровському району Херсона - ОВА

Через напружену ситуацію навколо Гренландії Кошта скликає позачергову Європейську Раду

CEO YASNO: у Києві тривають екстрені відключення електроенергії, країна переходить на графіки з 4,5–5 черг

Ще 30 бригад залізничників долучаться до відновлення тепла у Києві - "Укрзалізниця"

У столиці розгорнуто додатковий теплопункт УЧХ

Домовлено продовження роботи на рівні команд під час наступного етапу консультацій у Давосі - Умєров

Зеленський: У нас є дані щодо об’єктів, по яких Росія робила розвідку, розвідку для ударів

Зеленський: Основна мішень для РФ - українська енергетика, в ремонтних бригадах зараз задіяно майже 58 тисяч працівників

Київська ОВА: Навчальний процес у школах області відновлять з 19 січня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА