Інтерфакс-Україна
13:01 02.11.2022

Мінцифри запустило можливість перевірки нотаріального документа з QR-кодом через "Дію", на першому етапі QR-коди доступні нотаріусам Києва

1 хв читати
Мінцифри запустило можливість перевірки нотаріального документа з QR-кодом через "Дію", на першому етапі QR-коди доступні нотаріусам Києва

Міністерство цифрової трансформації України разом із Міністерством юстиції та Нотаріальною палатою України запустили перший етап масштабного проєкту з цифровізації нотаріату – "Нота".

Як зазначається у повідомленні у телеграм-каналі Мінцифри, для усунення можливості підроблення нотаріальних документів навіть на спеціальних бланках Україна запускає нотаріальні документи з QR-кодом. Для їх перевірки достатньо використати QR-сканер у програмі "Дія".

QR-код може бути на довіреності, договорі оренди транспортних засобів, а також на заяві, на якій засвідчується справжність підпису.

За QR-кодом можна завантажити електронну копію документа в декілька кліків для перевірки та зберігання.

"Наприклад, вам потрібно відкрити рахунок в банку через довірену особу. Вона приходить в банк і надає довіреність, на який нанесений QR-код", - написав віцепрем'єр - міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Після цього працівник банку отримає електронну копію документа, перевіряє її та одразу може відкрити рахунок.

"Раніше на перевірку документів потрібно було витратити близько двох днів. Зараз - кілька хвилин. Не потрібно робити сканкопії чи додатково звертатися до нотаріуса. До того ж документи з QR-кодом захищені від підробок", - наголосив міністр.

Наразі наносити QR-код на документи можуть нотаріуси Києва. Але згодом планується масштабувати проєкт на всю територію України.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський у День ЗСУ подякував військовим, які на полі бою роблять усе, щоб Україна мала впевненість за столом переговорів

Нічна атака дронами на Одещину залишила область із перебоями в енерго- та теплопостачанні, пошкоджено енергообʼєкт

Ще троє мешканців Дніпропетровщини постраждали внаслідок ворожої ракетної атаки

Чернігівщина зазнала ударів БпЛА: пошкоджено житловий сектор і об’єкти критичної інфраструктури

ОВА: Росіяни минулої доби вбили двох цивільних на Донеччині, ще троє поранені

Генштаб зафіксував впродовж доби 184 бойових зіткнень

Київщина: Обстріл спричинив пожежі та руйнування залізничного вокзалу, депо, житлових та складських будівель

Росіяни пошкодили залізничну інфраструктуру у Фастові: "Укрзалізниця" вносить зміни в приміські маршрути

Росіяни вночі атакували Дніпропетровську область: постраждали цивільні об’єкти та дитина

Головнокомандувач ЗСУ привітав військових із Днем Збройних сил України: Потом і кров’ю йдемо до мети

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА