18:23 23.06.2022

ЄМС підтвердила рішення про перенесення "Євробачення-2023" з України в іншу країну через війну

2 хв читати
ЄМС підтвердила рішення про перенесення "Євробачення-2023" з України в іншу країну через війну

Європейська мовна спілка (EBU) підтвердила рішення про перенесення міжнародного пісенного конкурсу "Євробачення-2023" в іншу країну та продовжить обговорення питання про пошук відповідного місця для проведення.

"EBU повністю розуміє розчарування, викликане оголошенням про те, що конкурс пісні "Євробачення" 2023 року не може бути проведений в Україні - країні-переможниці цього року. Рішення було зумовлене зобов'язанням EBU забезпечити виконання умов, які гарантують безпеку всіх, хто працює та бере участь у заході, планування якого необхідно розпочати негайно у країні, яка прийматиме", - йдеться у заяві організації.

У ЄМС заявили, що вкрай важливо, щоб рішення щодо конкурсу ухвалювали професіонали в галузі мовлення і не ставали політизованими, а також наголосили, що у правилах конкурсу чітко зазначено, що захід може бути перенесений у форс-мажорних ситуаціях, таких як війна.

"EBU звернулася по консультацію до стороннього експерта з безпеки, який чітко зазначав, що контрзаходи, запропоновані для пом'якшення загроз при плануванні заходу в Україні, були недостатніми для міжнародного публічного заходу, а оцінка ризику події з масовими жертвами через війну "висока", - йдеться у заяві.

Крім того, в EBU заявляють, що, крім міркувань безпеки, війна в Україні змушує делегації та учасників неохоче приїжджати до країни.

"Щодо можливості проведення конкурсу в прикордонному районі, то технічні характеристики запропонованих місць проведення і відсутність необхідної навколишньої інфраструктури не відповідають вимогам Євробачення", - наголошують у EBU.

У зв'язку з чим EBU ухвалив рішення про перенесення заходу в іншу країну та продовжить обговорення питання про пошук відповідного місця для проведення Євробачення-2023.

Як повідомлялося, 14 червня відбулася офіційна стартова зустріч організаторів "Євробачення" від України з наглядовою радою, партнерами Міжнародного пісенного конкурсу та основною командою EBU, розглянули питання гарантій та заходів підготовки, опитувальник із безпеки, потенційні локації для проведення конкурсу.

Водночас 17 червня EBU відмовила Україні у проведенні "Євробачення" у 2023 році після аналізу ситуації з безпекою у країні. А також заявила, що розпочне переговори з ВВС про можливе проведення конкурсу у Великій Британії.

Після цього міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що Україна не згодна з характером ухвалення рішення щодо неможливості проведення міжнародного пісенного конкурсу "Євробачення-2023" у країні й вимагав його змінити.

У свою чергу прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон висловив сподівання, що Україна зможе прийняти пісенний конкурс "Євробачення" наступного 2023 року.

Пізніше Польща також заявила, що не погоджується з рішенням Європейської мовної спілки про позбавлення України права на проведення "Євробачення-2023".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Глава МАГАТЕ закликав Раду безпеки ООН сприяти якнайшвидшому візиту технічної місії агентства на ЗАЕС

Зеленський закликав військових експертів менше говорити про деталі оборонних планів України

Зеленський подякував українцям та іноземним громадянам за надання гуманітарної допомоги тим, хто її потребує

Зеленський заявив про необхідність повного виведення російських військ із території ЗАЕС та відновлення контролю України за роботою станції

Кулеба обговорив із головою МЗС ОАЕ глобальну продовольчу безпеку, а також запропонував еміратській стороні взяти участь у плані відновлення України

Голова Тернопільської ОВА закликав жителів залишатися в укриттях і користуватися інформацією з офіційних джерел

Кулеба та Боррель узгодили позиції щодо нових санкцій проти РФ і постачання зброї в Україну

"Нафтогаз" підтвердив відновлення "Укртранснафтою" транспортування нафти до Словаччини та Угорщини

Порошенко передав італійські бронемашини десантникам 79 бригади

Ворог обстріляв прикордонні території Зеленодольської громади, люди не постраждали – Дніпропетровська облрада

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА