Україна не отримає військової допомоги від Молдови
Прем'єр-міністр Молдови Наталія Гаврилиця заявила, що Кишинів не може надавати Києву військову допомогу.
На пресконференції в понеділок вона не прокоментувала інформацію, що з'явилася в українських ЗМІ, про те, що Молдова відмовилася надати Україні шість винищувачів МіГ-29, що залишилися в республіці з радянських часів.
"Молдова підтримує Україну та її громадян... в інший спосіб - приймаючи біженців, надаючи гуманітарну допомогу, дотримуючись усіх міжнародних санкцій у банківсько-фінансовому секторі", - сказала Гаврилиця.
"І нині в Молдові залишається понад 90 тисяч біженців з України, ми надаємо їм усю необхідну допомогу. Стосовно військової допомоги, то є країни, куди більш оснащені (військовою технікою) та розвинені, які мають економічну та енергетичну можливість, щоб надати таку допомогу", - заявила Гаврилиця.
Водночас прем'єр-міністра не відповіла на пряме запитання журналіста про те, чи був запит на передачу винищувачів із боку Києва чи ні.
Напередодні низка українських ЗМІ повідомила, що Київ запитав Кишинів про продаж або передачу винищувачів МіГ-29, що перебувають на його балансі, але отримав відмову.
Шість МіГ-29 залишилися у розпорядженні міністерства оборони Молдови з радянських часів. Наприкінці 90-х років вони пройшли капітальний ремонт у Білорусі. Відтоді літаки у повітря не піднімалися, тому невідомо, в якому технічному стані вони перебувають.
Винищувачі МіГ-29, що залишилися в республіці, не придатні для польотів, заявило Агентство публічної власності Молдови.
"Агентство не отримувало від української сторони жодних офіційних запитів щодо цих літаків. Окрім того, як військова техніка ці літаки не становлять інтересу, тому і були віддані міністерством оборони на баланс АПВ", - заявила журналістам у понеділок Тетяна Савва, заступник директора АПВ, на балансі якого перебувають літаки.
"Міноборони списало шість МіГ-29, що залишилися, ще в 2000 році, а їх технічний стан не дає змоги виконувати на них польоти", - додала вона.