Інтерфакс-Україна
06:35 12.04.2022

Зеленський: мінування української території - свідомий злочин російських військ

1 хв читати
Зеленський: мінування української території - свідомий злочин російських військ

Президент України Володимир Зеленський заявив, що мінування російськими військами української території є свідомим військовим злочином.

"Російські війська залишили десятки, якщо не сотні тисяч небезпечних предметів. Це і снаряди, які не вибухнули, міни, розтяжки... щодня знешкоджується кілька тисяч таких предметів. Окупанти залишили міни всюди: в будинках, які захоплювали, просто на вулицях, в полях. Вони мінували майно людей, машини, двері. Свідомо робили все, щоб повернення в ці райони після деокупації було максимально небезпечним", - заявив Зеленський у відеозверненні в ніч на вівторок.

За його словами, через дії російської армії територія України сьогодні є однією з найбільш забруднених мінами в світі.

"І я вважаю, що це також має розглядатися як військовий злочин російських військ. Вони свідомо зробили все, щоб убити або покалічити якомога більше наших людей. Навіть тоді, коли були змушені відступати з нашої землі. Без відповідних наказів вони б цим не займалися", - наголосив президент.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили оборони відбили з початку доби 130 ворожих атак - Генштаб

Німеччина здійснила внесок у понад 160 млн євро до Фонду підтримки енергетики України – Міненерго

Підрозділ ударних БпЛА Lasar’s Group знищив ворожий ТОС-1А "Солнцепьок" - командувач Нацгвардії

Спецпосланець США з питань Гренландії підтвердив повагу до суверенітету острова та виключив військове втручання

Посол США при НАТО: врегулювання війни в Україні може відбутися протягом 90 днів

Посол України достроково залишив захід МЗС Ізраїлю біля Стіни Плачу через присутність посла РФ — ЗМІ

Двоє літніх людей поранені внаслідок обстрілів Херсонщини – прокуратура

Двоє солдатів з КНДР, яких взяли в полон українські військові, попросили притулку в Південної Кореї - ЗМІ

Ввечері ворог знову бив по критичній інфраструктурі Харкова, постраждала одна людина

На Сумщині через ворожі атаки вже постраждало п'ятеро людей - ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА