22:01 03.04.2022

Зеленський запросив Меркель і Саркозі відвідати Бучу та побачити, до чого призвела політика поступок Росії

2 хв читати
Зеленський запросив Меркель і Саркозі відвідати Бучу та побачити, до чого призвела політика поступок Росії

Президент України Володимир Зеленський запросив колишніх федерального канцлера Німеччини Ангелу Меркель та президента Франції Ніколя Саркозі відвідати Бучу та "побачити, до чого призвела політика поступок Росії".

"Сьогодні – чотирнадцяті роковини саміту НАТО в Бухаресті. Тоді був шанс забрати Україну з "сірої зони" на сході Європи, з "сірої зони між НАТО і Росією. Із сірої зони, про яку у Москві думають, що їм тут усе дозволено. Навіть найстрашніші воєнні злочини", - сказав він у відеозверненні в неділю.

За його словами, "під оптимістичними дипломатичними формулюваннями про те, що Україна нібито може стати членом НАТО, тоді, у 2008 році, була схована відмова приймати Україну до Північноатлантичного Союзу".

"Було заховано безглуздий страх деяких політиків перед Росією. Вони думали, що відмовивши Україні зможуть заспокоїти Росію. Зможуть переконати її поважати Україну і нормально жити поряд із нами", - зазначив Зеленський.

"Я запрошую пані Меркель та пана Саркозі відвідати Бучу і побачити, до чого призвела політика поступок Росії. Побачити на власні очі закатованих українців та українок", - сказав Зеленський.

При цьому він наголосив, що не обвинувачує Захід. "Ми не обвинувачуємо нікого, крім конкретних російських військових, які вчинили це проти наших людей. Крім ще тих, хто віддавав їм накази. Але ми маємо право говорити про нерішучість. Про те, яким був шлях до такої Бучі, до такого Гостомелю, до такого Харкова, до такого Маріуполя", - сказав він.

"14 років тому керівник Росії у Бухаресті сказав західним лідерам, що немає такої країни, як Україна. А ми доводимо, що є така країна. Була і буде", - заявив Зеленський.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА