15:44 03.03.2022

Світова економіка може втратити $1 трлн до 2023 року через агресію Росії проти України - експерти

2 хв читати

Обсяг глобальної економіки до 2023 року скоротиться на 1%, що еквівалентно $1 трлн, через розв'язану Росією війну в Україні, випливає з дослідження британського Національного інституту економічних та соціальних досліджень (National Institute for Economic and Social Research, NIESR).

Крім того, експерти організації також вважають, що рівень світової інфляції внаслідок конфлікту збільшиться на 2 процентних пункти у 2023 році.

"Росія та Україна є важливими постачальниками сировини, включаючи титан, паладій, пшеницю та кукурудзу. Тому ми передбачаємо, що посиляться проблеми з ланцюгами постачань для секторів, що використовують цю сировину, серед яких автомобільна та авіабудівна промисловість і виробництво смартфонів", - наголошується у дослідженні.

Тим часом, аналітики також додали, що витрати від нових санкцій для економіки Росії будуть частково компенсовані стрибком цін на енергоресурси. Але загалом нові обмежувальні заходи матимуть негативний ефект, і ВВП Росії, як очікується, скоротиться на 1,5% цього року і більш ніж на 2,5% до кінця 2023 року. Інфляція в країні може перевищити 20% вже 2022 року.

Тим часом, найбільш постраждалим регіоном із урахуванням наявних торгових зв'язків та залежності від російських постачань енергоресурсів може виявитися Європа. При цьому війна вплине на країни з економікою, що розвивається, менше, ніж на держави з розвиненою, наголошується в доповіді.

"Ми очікуємо, що збільшення держвидатків (у Європі - ІФ) сприятиме припливу біженців з України та призведе до зростання видатків на оборону, що обмежить несприятливий вплив на європейський ВВП", - написали експерти.

Зростання економіки Великої Британії внаслідок конфлікту може сповільнитися на 0,8 процентних пункти, до 4% у 2022 році. Інфляція в країні цього року становитиме близько 7% і 4,4% наступного. Попередній прогноз NIESR для показника становив 5,3% та 2,7% відповідно.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Саміт НАТО має визнати РФ спонсором тероризму - Стефанчук

Президент Литви закликав до великих поставок Україні систем ПРО

Турецька компанія передає Україні безкоштовно три Bayrаktar, на які жителі країни зібрали гроші

Уже 13 загиблих унаслідок ракетного удару по Кременчуку – голова обладміністрації

Відповіддю на удар по ТРЦ у Кременчуку має стати посилення санкцій проти РФ та зростання поставок зброї Україні – Кулеба

Поведінка Путіна лише зміцнить рішучість Великої Британії та будь-якої іншої країни G7 підтримувати Україну стільки, скільки потрібно - Джонсон

На Донеччині росіяни вбили двох цивільних осіб, ще 13 поранено

Вісім людей загинуло і понад 20 поранених у результаті ворожого обстрілу цивільних осіб у Лисичанську

Кількість поранених у результаті вечірніх ворожих обстрілів спального району Харкова зросла до 31, загинуло 5 людей

Блінкен: Ми притягнемо до відповідальності Росію, зокрема винних у звірствах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА