Інтерфакс-Україна
07:50 15.11.2021

Глави МЗС країн ЄС обговорять переміщення військ РФ на кордоні з Україною та санкції проти Білорусі

2 хв читати
Глави МЗС країн ЄС обговорять переміщення військ РФ на кордоні з Україною та санкції проти Білорусі

Глави зовнішньополітичних відомств країн ЄС під час дводенної зустрічі в Брюсселі обговорять ситуацію на кордоні Польщі та Білорусі та розширення санкцій проти Мінська, а також переміщення російських військ біля кордону з Україною.

Зокрема, глава МЗС ФРН Хайко Маас заявив, що ЄС у понеділок у Брюсселі висловиться за розширення санкцій на тих осіб, які "прямо чи опосередковано" підтримують незаконний приплив мігрантів до Білорусі. Маас також не виключив санкцій щодо авіакомпаній, які здійснюють перевезення таких мігрантів.

Окрім того, глави МЗС країн ЄС обговорять переміщення військ Росії на кордоні з Україною.

"Ще одне обговорення глав МЗС країн ЄС заплановано наступного понеділка. Це можливість для міністрів з'ясувати, чи потрібно робити будь-які кроки, розглянути, що робити у зв'язку з цією ситуацією", - сказав представник голови дипломатії ЄС Петер Стано.

За його словами, інформація про війська РФ поблизу України "викликає певне занепокоєння".

Раніше прес-секретар Пентагону Джон Кірбі повідомив, що у США стурбовані переміщенням російських військ поблизу кордону з Україною та закликають Москву прояснити свої наміри.

Крім того, на порядку денному зустрічі зазначено обговорення ситуації на Західних Балканах та в африканському регіоні Сахель, де розташовані території таких держав, як Сенегал, Мавританія, Малі, Алжир, Буркіна-Фасо, Нігер, Нігерія, Камерун, Чад, Судан та Еритрея.

Рада ЄС на рівні міністрів закордонних справ відбудеться 15-16 листопада.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Укргідрометцентр попередив про туман в більшості західних, центральних та південних областей 22 грудня

В Україні найближчі два дні вдень плюсова температура повітря, переважно без опадів

Перетин росіянами державного кордону на Сумщині біля с.Грабовське виглядає як локального штибу провокація - Трегубов

УЧХ у 2025 році забезпечив реабілітацію понад 40 ветеранських родин

Зеленський поговорив з премʼром Норвегії: є спільне відчуття про необхідність консультації в ширшому колі європейських партнерів

Лубінець звернувся до Москалькової та МКЧХ з приводу примусового вивезення в РФ з Сумщини близько 50 громадян України

Росія випустила близько 1300 ударних дронів, майже 1200 КАБ та 9 ракет по Україні цього тижня - Зеленський

Обмеження руху транспорту на Одещині у межах н.п. Маяки зняте – патрульна поліція

Росіяни перетнули кордон та вивезли понад 50 цивільних з села Грабовське на Сумщині - ЗСУ

Росія минулої доби атакувала транспортну, портову та промислову інфраструктуру Одещини — ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА