Інтерфакс-Україна
07:30 10.10.2021

Чеська опозиція випереджає центристів на парламентських виборах

2 хв читати
Чеська опозиція випереджає центристів на парламентських виборах

Опозиційним партіям Чехії, за підрахунками місцевих ЗМІ, вдається на парламентських виборах випередити центристський рух "Акція незадоволених громадян" (АНО) прем'єра Андрія Бабіша.

Згідно з попередніми даними, що надійшли в суботу ввечері, альянс правоцентристів і християнських демократів і коаліція Піратської партії з рухом "Старости і незалежні" разом можуть розраховувати на 108 із 200 місць у парламенті. Таким чином, у разі досягнення угоди про коаліцію у них буде шанс позбавити Бабіша і його союзників влади.

АНО, зі свого боку, залишається найпотужнішою окремо взятою партією Чехії: вона набирає більше голосів, ніж інші учасники виборів і може отримати понад 70 місць у парламенті.

Голосування тривало два дні - п'ятницю і суботу.

На 200 місць у палаті депутатів претендують 5 тис. 242 кандидати з 22 партій і рухів.

Вибори в Чехії пройшли на тлі недавньої публікації "досьє Пандори", в якій, зокрема, фігурує Бабіш. Так, йдеться в розслідуванні, Бабіш у 2009 році, ще не будучи прем'єром, використовував офшорні компанії для покупки елітної нерухомості на Лазурному березі у Франції. Йдеться про замок вартістю близько $15 млн.

При цьому прем'єр Чехії, коментуючи цю публікацію, на свій захист сказав, що "не зробив нічого незаконного". "Я ніколи не робив нічого незаконного або неправильного, але це не заважає їм знову спробувати очорнити мене і вплинути на парламентські вибори в Чехії", - зазначив він.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глава МЗС Норвегії прибув до Києва

СБУ: викрито угрупування, яке готувало продаж однієї з найбільших партій "трофейної" зброї за час війни

Ключовий етап відновлення електропостачання в Києві та області завершено – заступник глави Міненерго

Аудит ЄК підтвердив відповідність української системи держконтролю за пестицидами і ветпрепаратами вимогам ЄС

Петиція щодо контролю за перебуванням безхатьків у громадському транспорті в Києве не набрала необхідних для розгляду голосів

Мінкультури внесло 11 росіян до переліку осіб, які загрожують нацбезпеці, у 2025р

Атака РФ залишила без світла 33,5 тис. родин Одещини – ДТЕК

У Раді зареєстровано законопроєкт про продовження воєнного стану

Зеленський пропонує Раді продовжити строк загальної мобілізації

У міністерки культури Бережної 1 штатний радник, 3 - на громадських засадах і 1 помічниця

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА