20:27 29.09.2021

Окружний адмінсуд Києва вважає незаконним накладення штрафу на Вовка

3 хв читати
Окружний адмінсуд Києва вважає незаконним накладення штрафу на Вовка

Окружний адміністративний суд Києва вважає незаконним накладення штрафу Вищим антикорупційним судом (ВАКС) на голову суду Павла Вовка.

" Сьогодні у ЗМІ була розміщена інформація, що Вищий антикорупційний суд начебто наклав на голову Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка штраф у розмірі 4540 грн. Зауважимо, що голова ОАСК неодноразово заявляв, що відповідно до закону, він не має статусу підозрюваного у справі щодо якої його нібито викликали. Зазначимо, що це не лише його особиста позиція, але й позиція українського суду, Вищої ради правосуддя, Офісу Генерального прокурора України і найголовніше – позиція українського закону", - повідомляє прес-служба ОАСК на своєму сайті в середу.

При цьому в ОАСК додали, що "напевно у ВАКС і НАБУ свій особливий закон".

"Зауважимо, що деяким особам рано чи пізно український закон доведеться прочитати і виконати, а найголовніше – відповідати за його систематичне ігнорування", - зазначили в суді.

Раніше повідомлялося, що слідчий суддя Вищого антикорупційного суду (ВАКС) задовольнив клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про накладення грошового стягнення на голову Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка.

Як наголошується на сайті ВАКС, застосоване грошове стягнення становить два розміри прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто 4540 грн.

Підозрюваний має право клопотати про скасування постанови про накладення на нього грошового стягнення в порядку, передбаченому ст. 147 КПК України. Клопотання подається суду, який ухвалив рішення про накладення грошового стягнення.

"Ухвала набуває законної сили з моменту її оголошення і оскарженню не підлягає", - зазначають у ВАКС.

Повний текст судового рішення буде оголошено 4 жовтня о 13:30. З ним можна буде ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером справи 991/8516/20.

Як повідомлялося, НАБУ повідомило про вручення підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступникам Євгену Аблову та Володимиру Келеберді, чотирьом суддям і екс-голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку.

Загалом підозри в захопленні державної влади вручалися 12 особам.

"Зазначені особи, загалом 12, діяли у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод у їхній роботі", - повідомлялося на сторінці НАБУ в Facebook.

Голові ОАСК інкримінують ч. 3 ст. 27, ст. 351-2 (організація перешкоджання діяльності ВРП, ВККСУ), ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 375 (організація винесення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови), ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України. Його заступнику інкримінують ч. 5 ст. 27, ст. 351-2 (пособництво в перешкоджанні діяльності ВРП, ВККСУ, ч. 2 ст. 376 КК, іншим суддям ОАСК - ст. 351-2, ч. 2 ст. 375 КК, судді Суворовського районного суду м. Одеси - ст. 351-2, ч. 2 ст. 375 КК.

За версією слідства, злочинна організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних і бізнесових кіл. "Зокрема, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи осіб до свого ж суду з подальшим їх розглядом із наперед визначеним результатом", - повідомляється на сторінці САП у Facebook.

Згодом НАБУ оприлюднило відеосюжет, в якому йдеться, зокрема, про п'ять епізодів задокументованої протиправної діяльності суддів ОАСК та інших судів. 21 липня було оприлюднено ще один сюжет, до якого ввійшли матеріали про навмисне перешкоджання головою ОАСК проведенню конкурсу на посаду голови ДСА.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА