19:00 06.08.2021

Обвинувачених у викраденні активістів Луценка та Вербицького в 2014 році можуть звільнити з-під варти через порушення процесуального законодавства - Офіс генпрокурора

4 хв читати
Обвинувачених у викраденні активістів Луценка та Вербицького в 2014 році можуть звільнити з-під варти через порушення процесуального законодавства - Офіс генпрокурора

Офіс генерального прокурора України повідомляє про можливе звільнення з-під варти обвинувачених у справі про викрадення та катування активістів Ігоря Луценка та Юрія Вербицького в січні 2014 року, у зв'язку з тим, що сторона захисту і деякі судді відмовляються брати участь у засіданнях у справі.

В офіційному повідомленні Офісу генпрокурора, оприлюдненому в п'ятницю, уточнюється, що такі дії призводять до того, що запобіжний захід у вигляді тримання обвинувачених під вартою закінчується 7 серпня, а клопотання щодо його продовження так і не було розглянуто в суді.

"Через недотримання суддями Білоцерківського міськрайонного суду Київської області вимог ст. 186 КПК України щодо строків розгляду клопотань про застосування запобіжного заходу, обвинувачених у вчиненні особливо тяжких насильницьких злочинів проти учасників Революції гідності 7 серпня 2021 року можуть звільнити з-під варти", - йдеться в повідомленні.

У ньому уточнюється, що йдеться про двох учасників злочинної організації, яких обвинувачують у незаконному викраденні 21 січня 2014 року з приміщення Олександрівської клінічної лікарні міста Києва учасників акцій протесту Ігоря Луценка та Юрія Вербицького, а також їх катуванні та умисному вбивстві Юрія Вербицького (ч. 1 ст. 255, п. п. 3, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 127 і ч. 3 ст. 146, ст. 340 КК України).

"Щодо обвинувачених обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном до 7 серпня 2021 року. Обвинувальний акт у цьому кримінальному провадженні 1 липня 2021 року надійшов на розгляд Білоцерківського міськрайонного суду Київської області. Підготовче судове засідання у цій справі, призначене на 9 липня 2021 року, не відбулося через неявку захисників обвинувачених, при цьому клопотання прокурора про залучення адвокатів з Центру безоплатної правової допомоги суд визнав передчасним", - повідомляють в Офісі генпрокурора.

Там зазначають, що того ж дня прокурор звернувся до суду з клопотанням про застосування щодо обвинувачених запобіжного заходу, в якому порушив питання щодо їх подальшого тримання під вартою.

"Незважаючи на те, що ст. 186 КПК України передбачено невідкладний розгляд таких клопотань, але не пізніше ніж за 72 години, наступне судове засідання суд призначив лише на 21 липня 2021 року", - уточнюють правоохоронці.

Зазначено, що 21 липня 2021 року колегія суддів, не розглядаючи зазначеного клопотання, натомість ухвалила рішення, яким, попри наявність ухвали Київського апеляційного суду про визначення підсудності в цьому кримінальному провадженні за Білоцерківським районним судом та встановлену Кримінальним процесуальним кодексом заборону спорів про підсудність між судами, направила кримінальне провадження до Київського апеляційного суду для передачі іншому суду.

"Фактично ж справу скеровано до Київського апеляційного суду лише 26 липня 2021 року", - повідомляють в ОГП.

Прокурори наголошують, що ухвалою Київського апеляційного суду від 4 серпня 2021 року констатовано безпідставність порушеного Білоцерківським міським судом питання про зміну підсудності, і справу повернуто до зазначеного суду для продовження судового розгляду.

"5 та 6 серпня 2021 року головуюча у справі призначила судові засідання, що не відбулися через відпустки двох членів колегії, які відмовилися відкликатись з відпустки. У зв'язку з цим та зважаючи на те, що термін тримання обвинувачених під вартою спливає 7 серпня 2021 року, прокурор та представники потерпілих заявили клопотання про здійснення додаткового авторозподілу для заміни в порядку, передбаченому законом, відсутніх суддів, на які офіційної відповіді з суду досі не отримано", - повідомляють у прокуратурі.

Уточнюється, що чергову дату судового засідання досі не визначено.

"Можливості процесуального реагування прокурорів, які могли б упередити вищевказані негативні наслідки, наразі вичерпані", - зазначають в ОГП.

Там звертають увагу на те, що обвинувачені в цьому кримінальному провадженні до моменту їх затримання перебували в розшуку, зокрема один з обвинувачених переховувався протягом майже шести років, використовуючи з цією метою підроблені документи.

Крім того, вже перебуваючи під вартою, один з обвинувачених намагався вплинути на іншу особу, якій інкримінують співучасть у викраденні та катуванні постраждалих.

"З огляду на викладене Офіс генерального прокурора закликає до суворого дотримання вимог кримінального процесуального законодавства, зокрема щодо імперативно визначених термінів здійснення процесуальних дій", - резюмують в Офісі генпрокурора.

Там додають, що за вчинення злочинів, інкримінованих обвинуваченим, до кримінальної відповідальності вже притягнуто 16 осіб, стосовно сімох із них справи розглядають суди, зокрема стосовно двох заочно (in аbsеntiа), дев’ятьох осіб оголошено в розшук, одну людину засуджено до дев’яти років позбавлення волі.

Як повідомлялося, Ігор Луценко та Юрій Вербицький були викрадені в Києві 21 січня 2014 року. Група невідомих вивезла їх за місто і катувала протягом кількох годин. Пізніше Луценка залишили в лісі в Бориспільському районі, йому вдалося дістатися населеного пункту і повідомити про своє місцезнаходження. Пізніше в тому ж районі було виявлено тіло Вербицького.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА