Інтерфакс-Україна
13:11 06.08.2021

До 40 країн візьмуть участь у саміті "Кримської платформи" в Києві

2 хв читати
До 40 країн візьмуть участь у саміті "Кримської платформи" в Києві

Участь у саміті "Кримської платформи" в Києві 23 серпня візьмуть понад три десятки країн, повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

"Ми не хочемо робити прогнозів, але вже сьогодні це понад 30 країн. І ми думаємо, що до чотирьох десятків країн у нас будуть представлені на різних рівнях під час саміту "Кримської платформи", - сказала Джапарова журналістам на установчому форумі експертної мережі "Кримської платформи" в Києві у п'ятницю.

Заступниця міністра уточнила, що на сьогодні трохи більше ніж 30 країн підтвердили свою участь у саміті, але є ще до 10 країн, від яких Україна очікує офіційного підтвердження про участь.

Джапарова поінформувала, що саміт "Кримської платформи" відбуватиметься в конгресно-виставковому центрі "Парковий" і триватиме кілька годин. "Він складатиметься з двох частин: офіційної та частини форуму. Першу частину відкриє Джамала, яка заспіває "1944". Ми дуже хочемо не просто формально підійти до саміту, щоб ми просто слухали офіційні промови, а для того, щоб був певний культурно-художній супровід", - пояснила вона.

Джапарова зазначила, що після цього відбудуться виступи президента України Володимира Зеленського, прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, представника експертної мережі "Кримської платформи", а також усіх глав делегацій, які представляють країни.

"Після цього буде форум. У нас будуть чотири панельні дискусії з різних тем, які ми визначаємо за пріоритетом. Тобто лідерська панель, де високі представники теж матимуть можливість виступати... Ми хочемо, щоб у "Парковому" не просто були стіни, а щоб там була низка інтерактивних можливостей зануритися в те, що сьогодні є Крим, через культуру та мистецтво", - сказала Джапарова.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На Київщині задіяно понад 4,4 тис. генераторів для забезпечення критичної інфраструктури, очікується додаткове обладнання від партнерів

Єдність та лідерство країн "NB8" посилають потужний сигнал: агресія РФ не буде нормалізована – Сибіга

США та ЄС планують залучити $800 млрд для десятирічного плану відновлення України – Politico

Шмигаль розраховує, що у найближчі дні вдасться перейти від аварійних до погодинних відключень

Умєров про тристоронні переговори між Україною, США та РФ: Завтра будуть ще зустрічі

Сьогоднішні переговори в Абу-Дабі завершені – речниця голови делегації України

Чехи за 2 доби зібрали 100 млн грн на генератори для України

Вперше в історії Болгарії президентом країни стала жінка Іліяна Йотова

Столичні торговельні центри обмежили зовнішнє освітлення фасадів і рекламних екранів

Французькі військові розпочнуть у лютому тримісячні навчання

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА