Першу публічну подію конференції "Майбутнє Європи" намічено на 9 травня
Перша публічна подія конференції "Майбутнє Європи" має відбутися у ЄС 9 травня, яке офіційно відзначається як День Європи, і захід буде організовано в дистанційному форматі.
"Наступним кроком буде організація пленарного засідання, покликаного відобразити різноманітність точок зору у Європі і врахувати ідеї та пропозиції громадян, від яких залежить успіх конференції", - повідомив співголова виконавчої ради конференції від Європарламенту, колишній прем'єр-міністр Бельгії Гі Вергофстадт.
Він оголосив у п'ятницю про підсумки засідання Виконавчої ради, яка схвалила проект програми заходу, наміченого на 9 травня. Він транслюватиметься в прямому ефірі за участю представників громадян, а також керівників Ради ЄС, Європарламенту та Єврокомісії.
Попередньо за принципом випадкової вибірки будуть створені групи громадян, представники яких виступлять на цій відеоконференції. У кожній із груп мають бути представники всіх 27 країн ЄС. Групи сформують з урахуванням географічного, гендерного, вікового, соціально-економічного та освітнього принципів. Молодь віком від 16 до 25 років становитиме третину кожної групи.
Співголова Виконавчої ради, заступник голови Єврокомісії Дубравка Шуйця обіцяла, що будуть заслухані та прийняті до уваги всі думки, висловлені представниками громадян, і проєвропейські, і скептичні стосовно ЄС.
Минулого понеділка керівні інститути ЄС запустили в інтернеті мережеву платформу 24 мовами союзу для консультацій із громадянами з усіх тем конференції "Майбутнє Європи". Серед них - зміна клімату та довкілля; охорона здоров'я; зміцнення економіки; соціальна справедливість і зайнятість; роль ЄС у світі; цінності та права, верховенство закону і безпека; цифровізація; характер європейської демократії; міграція; освіта, культура, молодіжна політика та спорт.
Єврокомісія визначає цю конференцію як "безпрецедентний, відкритий і всеосяжний захід у сфері дорадчої демократії". Вона організовується на основі широкого опитування та збору пропозицій громадян ЄС щодо того, чого вони очікують від союзу. Її підсумки покликані допомогти формуванню майбутнього курсу і політики ЄС. Спільне головування конференції в складі Європарламенту, Ради ЄС та Єврокомісії зобов'язалося вжити заходів за підсумками заходу.