Інтерфакс-Україна
15:56 16.04.2021

У Криму 114 осіб позбавлені волі у рамках політично мотивованого або релігійного переслідування - правозахисники

2 хв читати
У Криму 114 осіб позбавлені волі у рамках політично мотивованого або релігійного переслідування - правозахисники

Станом на кінець березня 114 осіб позбавлені волі у рамках політично мотивованого та/або релігійного кримінального переслідування в Криму, свідчить моніторинговий огляд Кримської правозахисної групи ситуації з правами людини в Криму за березень 2021 року.

"У березні загальна кількість жителів Криму, позбавлених волі у "справі кримських мусульман", - 74 людини. Ще п'ятеро осіб обмежені у переміщенні: троє перебувають під наглядом і не можуть залишити окуповану територію, двоє - під домашнім арештом", - йдеться в огляді, оприлюдненому у п'ятницю.

Зазначається, що фігурантів цієї справи обвинувачують у причетності до ісламських організацій або у пропаганді діяльності організацій, які в РФ визнані терористичними або екстремістськими, але не є такими з точки зору законодавства України.

Крім того, на кінець березня в ув'язненні перебувають 16 осіб (включаючи Владислава Єсипенка) у "справі українських диверсантів", яких ФСБ РФ під час затримання обвинуватила "у підготовці диверсій, зберіганні зброї та шпигунстві".

На кінець березня за обвинуваченням в участі у батальйоні Номана Челебіджіхана також позбавлені волі шестеро осіб. "Офіційною причиною переслідування обвинувачених у Криму за ч. 2 ст. 208 КК РФ є те, що вони не з'явилися добровільно до силових структур РФ і не заявили про свою участь у "Кримськотатарському добровільному батальйоні ім. Номана Челебіджіхана". Заявленим слідством доказом діяльності батальйону проти інтересів РФ є інформація зі ЗМІ, що метою створення батальйону була деоккупація Криму", - наголошується в огляді.

За даними Кримської правозахисної групи, на кінець березня 2021 року в рамках переслідування "Свідків Єгови" у Криму були позбавлені волі п'ятеро осіб, ще четверо обмежені в переміщенні: троє перебувають під домашнім арештом, один - під підпискою про невиїзд.

В огляді також ідеться про те, що, за інформацією Кримської правозахисної групи, до журналіста Владислава Єсипенка, затриманого10 березня 2021 року, співробітники ФСБ застосовували тортури (удари електричним струмом та удушення поліетиленовим пакетом) з метою отримання необхідних слідству свідчень.

"Показання, отримані в результаті застосування тортур, були також використані в постановочному інтерв'ю проросійському каналу "Крим 24", - поінформувала Кримська правозахисна група.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Байден із дружиною відвідають похорон Папи Римського

Співробітниця мережі "Аврора", її чоловік та син загинули внаслідок російської атаки на Київ

На сході України з січня РФ втратила вже понад 800 танків - речник ОСУВ "Хортиця"

Путін і Віткофф обговорили можливість відновлення прямих переговорів Росії та України - Ушаков

Обсяг торгівлі між Україною і ЄС "Шляхами солідарності" у березні досяг EUR211 млрд

Серед загиблих у Павлограді шахтар ДТЕК та його 15-річна донька – енергохолдинг

Сибіга обговорив з генсеком Ради Європи прогрес у створенні Спецтрибуналу зі злочину агресії проти України

У ЗСУ сформовано 8 корпус Десантно-штурмових військ – Командування ДШВ

Трамп: для угоди з Україною та Росією немає жодних крайніх термінів

Випущену по Києву балістичну ракету було виготовлено в КНДР, більшість іноземних компонентів в ній - виробництва США – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА