У Європарламенті пропонують ввести санкції щодо білоруських суддів
Віце-президент Європейського парламенту Нікола Бір висловилася за введення санкцій проти білоруських суддів.
"Персональних санкцій, введених стосовно представників силових структур, недостатньо. Ми повинні поширити їх на представників судової та правоохоронної системи, прихильників (Олександра) Лукашенка", - заявила Бір, виступаючи на онлайн-конференції "Солідарність з Білоруссю" в суботу.
Також вона додала, що європейські країни "повинні шукати баланс між тиском і взаємодією з білоруською владою".
Екс-кандидат в президенти Світлана Тихановська зі свого боку заявила, що "для тиску на режим потрібно ввести ефективніші санкції проти його "гаманців", силовиків, пропагандистів, тих, хто брав участь у фальсифікації виборів, і тих, хто зараз незаконно судить білорусів".
За даними незареєстрованого в Білорусі правозахисного центру "Весна", з початку кампанії з виборів президента в 2020 році у країні заведено понад 1000 кримінальних справ проти учасників президентських перегонів, активістів їх штабів, учасників мирних акцій протесту, які проходили після виборчої кампанії. За останні два місяці 2020 року, за даними ПЦ "Весна", було винесено понад 100 вироків у кримінальних справах, пов'язаних з протестами і їх наслідками. У січні 2021 року суди республіки винесли не менше 46 вироків у "політичних справах".
Як повідомлялося, минулого року ЄС ввів три пакети санкцій проти Білорусі. У грудні минулого року було опубліковано постанову Ради ЄС з третього списку санкцій пакета Євросоюзу щодо Білорусі, що містить 29 фізичних та сім юридичних осіб.
Серед організацій, які підпали під санкції - "Білтехекспорт", OAO "МЗКТ" - Мінський завод колісних тягачів, Dana holdings і ТОВ "Сінезіс". Крім того, до переліку увійшли такі підприємства, як Державна установа "Головне господарське управління" управління справами президента Білорусі, OAO "АГАТ-електромеханічний завод", OAO "140 ремонтний завод".
Тихановська брала участь у президентських виборах в Білорусі після відмови ЦВК зареєструвати ініціативну групу її чоловіка Сергія Тихановського, який згодом був затриманий. Згідно з офіційно оголошеним результатам виборів, Тихановська набрала трохи більше 10% голосів виборців, посівши друге місце.
Низка країн ЄС визнає Тихановську лідером опозиційних сил Білорусі.