Інтерфакс-Україна
16:27 21.10.2020

Перенесення другого туру виборів "підвісить" місцеву владу в Києві та інших містах - КВУ

2 хв читати
Перенесення другого туру виборів "підвісить" місцеву владу в Києві та інших містах - КВУ

 

Перенесення другого туру виборів фактично залишить міста без легітимної влади та призведе до перебування місцевої влади у підвішеному стані, заявили у Комітеті виборців України, коментуючи ініціативу "Слуг народу" ухвалити постанову про відтермінування другого туру виборів.

"КВУ наголошує, що питання проведення виборів не має супроводжуватися політичними спекуляціями. Раніше від представників влади неодноразово озвучувалися ідеї щодо можливого відтермінування місцевих виборів та заяви, які можна оцінювати як спроби політичного тиску на діяльність органів місцевого самоврядування (зокрема, щодо законодавчих спроб обмежити повноваження київського міського голови)", - йдеться у заяві, розміщеній на сторінці КВУ у соцмережі Facebook.

У Комітеті виборців вважають, що ініціатива про відтермінування другого туру виборів до завершення карантину суперечить Конституції України і порушує виборчі права громадян.

"Згідно з Конституцією України відтермінування виборів, зокрема другого туру голосування, можливе лише в умовах введення воєнного чи надзвичайного стану. Згідно зі ст. 64 Конституції України в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень", - наголошується в заяві.

У Комітеті виборців України закликали голову Верховної Ради Дмитра Разумкова вжити невідкладних заходів із оприлюднення тексту проекту постанови та звернулися до керівництва фракції "Слуга народу" з вимогою роз'яснити позицію політичної сили щодо ініціативи народного депутата "Слуги народу" про перенесення другого туру виборів.

Як повідомлялося, народний депутат від фракції "Слуга народу" Тетяна Грищенко зареєструвала проект постанови Верховної Ради, в якій пропонує скасувати повторне голосування на місцевих виборах, пояснивши це пандемією COVID-19.

"20 жовтня я зареєструвала проект постанови Верховної Ради України №4234. Пропонується скасувати повторне голосування на виборах депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч) та сільського, селищного, міського голови", - написала нардеп на своїй сторінці в Facebook у середу.

Вона пояснила, що основною метою ухвалення цієї постанови є "недопущення надмірного навантаження на медичну систему України" та забезпечення протидії поширенню COVID-19, епідемії грипу і гострих респіраторних інфекцій, зниження рівня загрози життю і здоров'ю населення.

"Нинішня ситуація вимагає кардинальних кроків. Другі тури виборів нікуди не дінуться. Проведемо після карантину. Переконана: здоров'я і життя наших громадян важливіші за будь-яку політику", - резюмувала Грищенко.

Проект постанови зареєстрований на сайті Верховної Ради, наразі тексту документа немає.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Ізмаїльському районі відкрили нову ділянку дороги Т1607, що веде до "полуничної столиці" Одещини

Нацбанк випустив монету "Дух Різдва" із зображенням дідуха

Парламентарії України та Молдови окреслили пріоритетні напрями співпраці на 2026 рік

Буданов відвідав бойові позиції спецпризначенців ГУР на запорізькому напрямку

Дрони СБУ уразили нафтові резервуари в порту Темрюк і газопереробний завод в Оренбурзі - джерело

У справі про шахрайські кол-центри повідомлено про нові підозри, зокрема щодо вимагання 1,2 млн грн із застосуванням насильства

УЧХ допомагав ліквідувати наслідки ворожої атаки БпЛА у Чернігові

Атаки РФ у різдвяну ніч призвели до додаткових відключень е/е в кількох областях – Міненерго

Військовий про ситуацію у Куп'янську: росіяни в місті є, але в дуже малій кількості, повного контролю не мають

Росія вночі атакувала об’єкти портової інфраструктури в Чорноморську, загинула одна людина - АМПУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА