12:31 04.08.2020

В Україні понад 60 медиків померли від СOVID-19, сім'ї 12 із них уже отримали виплати від держави - Третьякова

2 хв читати
В Україні понад 60 медиків померли від СOVID-19, сім'ї 12 із них уже отримали виплати від держави - Третьякова

В Україні понад 60 медиків померли від коронавірусної інфекції СOVID-19, сім'ї 12 із них уже отримали компенсацію від держави, заявила голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, народний депутат фракції "Слуга народу" Галина Третьякова.

"Як члена комітету з питань соціальної політики мене більше непокоїть виплата за смертями медиків від СOVID-19. Таких випадків у нас уже понад 60 і Кабінет Міністрів створив систему виплат, вона йде через Фонд соціального страхування. За моєю інформацією, наразі більше ніж десять сімей отримали таку виплату. Чому я постійно згадую про неконтрольованість Фонду соціального страхування? Тому що там створено механізм, згідно з яким сім'я загиблого медика має зібрати 21 документ", - сказала Третьякова у вівторок під час підсумкової прес-конференції.

Пізніше у своїй відповіді нардеп уточнила кількість сімей медиків, які отримали компенсаційні виплати за смерть їхніх родичів від коронавірусної інфекції: "Виплати було зроблено. Статистика така: 60 (медиків, які померли внаслідок захворювання на СOVID-19 - ІФ) і 12, здається, виплат було зроблено станом на п'ятницю саме тому, що система збору документів дуже складна".

Третьякова заявила, що наступного місяця працюватиме над спрощенням системи отримання виплат і зменшенням кількості документів, які матимуть подати родичі, щоб отримати від держави компенсацію за смерть свого родича-медика від коронавірусу. Такі зміни депутат хоче поширити і на інші категорії соціальних виплат, зокрема і на виплати багатодітним сім'ям.

"Необхідно впливати на Кабінет Міністрів, тому що це його компетенція, а в цьому випадку - Фонду соціального страхування для того, щоб зменшити бюрократичне навантаження для отримання виплат, які гарантовані законом. Це ми робитимемо, шукатимемо спосіб. Якщо не вдаватиметься, то виходитимемо на якийсь законопроект", - додала голова комітету.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА