Інтерфакс-Україна
19:41 08.07.2020

Прокуратура Криму розпочала два кримінальних провадження через обшуки у будинках кримських татар

2 хв читати

Прокуратура Криму розпочала два кримінальних провадження через 11 обшуків у будинках кримських татар і затримання сімох осіб, повідомила прес-секретар прокуратури АРК Катерина Діденко.

"Продовжуючи політику переслідування, репресій та утисків учора окупаційні "правоохоронці" провели щонайменше 11 обшуків у домоволодіннях кримських татар та незаконно затримали сімох громадян України. Окрім ч. 2 ст. 162 КК України (порушення недоторканості житла) Прокуратура Автономної Республіки Крим кваліфікує такі дії "силовиків" за ч. 2 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі)", - написала Діденко на сторінці у Facebook у середу ввечері.

Як повідомлялося, 7 липня у Криму з 4-ї ранку російські силовики здійснювали обшуки в будинках кримських татар.

За інформацією активістів "Кримської солідарності", обшуки проходили у будинках сімох кримських татар: Еміля Зіядинова у селищі Октябрському Красногвардійського району, Ісмета Ібрагімова у селищі Курци Сімферопольського району, Аліма Суф'янова у селі Залізничне Бахчисарайського району, у Сейрана Хайретдинова у селі Білокам’яному Бахчисарайського району, Олександра Сізікова у селі Севастянівці Бахчисарайського району, у Вадима Бектемірова у селі Кам'янці Сімферопольського району і у Ділявера Меметова в Алушті. Останнього під час обшуку не було вдома.

Пізніше Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з новою хвилею незаконних обшуків і затримань кримських татар, скоєних російською окупаційною владою у різних районах АР Крим у вівторок, і закликало міжнародне співтовариство посилювати тиск на РФ з метою припинення порушень прав людини в тимчасово окупованому Криму.

Посольство США в Україні висловило стурбованість повідомленнями про обшуки і затримання кримських татар на окупованому РФ півострові.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ердоган закликав Путіна до "обмеженого припинення вогню" в Україні

Мінрозвитку запустило процес підготовки до перезапуску наглядової ради АМПУ

На фронті більше 160 боєзіткнень за добу, найбільше на покровському напрямку - Генштаб

Запланована в Парижі зустріч щодо мирного плану для України не відбудеться - ЗМІ

Сили оборони звільнили Кіндрашівку, Радьківку та низку кварталів на півночі Куп’янська - НГУ

Росіяни знову атакували Одещину, пошкоджено об’єкт портової інфраструктури

Росія вдарила по енергооб'єкту на Чернігівщині, низка населених пунктів без світла

МЗС Туреччини закликає до негайного припинення війни на тлі атаки РФ на судно турецької компанії в порту Чорноморська

Кошта про заборону передачі росактивів: Лідери виконали зобов’язання тримати росактиви заблокованими

У Мерца підтвердили візит Зеленського на зустріч з європейськими лідерами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА