Інтерфакс-Україна
10:58 25.06.2019

У МВС хочуть змінити алгоритм реагування на повідомлення про "мінування" і посилити покарання за такі "фейки"

2 хв читати
У МВС хочуть змінити алгоритм реагування на повідомлення про "мінування" і посилити покарання за такі "фейки"

Міністерство внутрішніх справ України пропонує переглянути алгоритм дій поліцейських під час реагування на повідомлення про мінування об'єктів, а також внести зміни до Кримінального кодексу для посилення відповідальності за неправдиві повідомлення.

Як повідомляє МВС на сторінці в соцмережі Facebook, зокрема, після реєстрації таких повідомлень про мінування оперативники департаменту кіберполіції Національної поліції України насамперед здійснюватимуть невідкладну перевірку на відсутність "фейку".

За словами глави Національної поліції України Сергія Князєва, зміни алгоритму дій реагування на повідомлення про мінування дадуть змогу зберегти час і підвищити ефективність роботи поліцейських, які прибуватимуть на місце події.

"Ми зробили фундаментальні зміни в ідеї реагування поліції на такі повідомлення. Зокрема, Національна поліція вже підготувала проект нормативно-правового акта з питань зміни алгоритму дій поліцейських під час відпрацювання повідомлення про мінування", - наводяться слова Князєва на сторінці Нацполіції в соцмережі Facebook у вівторок.

Крім цього, зазначається в повідомленні Міністерства внутрішніх справ, будуть ініційовані зміни до Кримінального кодексу України для посилення відповідальності за скоєння завідомо неправдивих злочинів.

У МВС нагадують, що останнім часом почастішали неправдиві повідомлення про мінування різних об'єктів. Найчастіше повідомлення про псевдомінування надходять від ботів із Росії та непідконтрольних територій на сході України за допомогою IP-телефонів та інтернету. Однак правоохоронці оперативно реагують на всі без винятку повідомлення, а на час перевірки інформації про загрозу тимчасово блокується діяльність зазначених об'єктів, через що громадяни зазнають незручностей, а підприємства збитків.

"Через масові повідомлення про мінування тих чи інших об'єктів у столиці та інших регіонах країни за останній час, ми ініціюємо підготовку проекту змін до наших внутрішніх правових актів, які уточнюють регламент реагування органів правопорядку на такі повідомлення. Також готуємо зміни до Кримінального кодексу для посилення відповідальності за такі повідомлення. У низці випадків запропонуємо збільшити термін кримінальної відповідальності та обмеження волі на термін більше як шість років, а також передбачити додатково конфіскацію майна в таких випадках", - розповів директор департаменту комунікації МВС України Артем Шевченко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Російський дрон атакував медиків під час евакуації пораненого у Сумській області – ОВА

Сили оборони відбили з початку доби 152 ворожі атаки - Генштаб

Сенатор Грем закликав стежити за новинами про продаж зброї і арештовані російські активи - ЗМІ

Сенатор Грем закликав стежити за новинами стосовно продажу зброї і арештованих російських активів

Уряд представить у понеділок нові рішення шодо виплат матерям і забезпечення школярів – Зеленський

Зеленський оприлюднив плани на візит спецпредставника Трампа в Україну

Близько 9,5 тис. точок обліку у Харківській області залишаються знеструмленими внаслідок негоди

Четверо поліцейських поранено внаслідок атаки ворожого дрона у Харківській області

Підрозділи ЗС України робитимуть все для перенесення війни на російську територію

Двоє цивільних поранено внаслідок атаки ворожих дронів у Сумській області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА