Інтерфакс-Україна
17:52 04.04.2019

Справу про харківську ДТП, в якій загинули шість осіб, повернено до райсуду для ознайомлення Зайцевої з матеріалами

3 хв читати
Справу про харківську ДТП, в якій загинули шість осіб, повернено до райсуду для ознайомлення Зайцевої з матеріалами

Справу про ДТП, яка сталася в центрі Харкова в жовтні 2017 року і внаслідок якої загинуло шестеро осіб, повернено з Харківського апеляційного суду до суду першої інстанції для ознайомлення обвинувачуваної Олени Зайцевої з матеріалами кримінального провадження.

"Під час перевірки апеляційних скарг суддя встановив обставини, які перешкоджають відкриттю апеляційного провадження... Суддя Харківського апеляційного суду Володимир Протасов прийняв рішення про повернення матеріалів кримінального провадження стосовно Олени Зайцевої та Геннадія Дронова до Київського районного суду міста Харкова для виконання вимог закону в частині забезпечення права учасників на ознайомлення з матеріалами справи", - повідомляє прес-служба Харківського апеляційного суду.

В інформації зазначено, що після оголошення вироку суддею Київського райсуду Віктором Попрасом О.Зайцева подала заяву про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження. Як встановлено судом апеляційної інстанції, нині вона ознайомилася лише з першим із 13 томів.

Як повідомлялося, справа надійшла у провадження Харківського апеляційного суду 1 квітня. Апеляційні скарги на вирок Київського райсуду Харкова подали О.Зайцева та її адвокат Юлія Плетньова, а також другий обвинувачуваний Геннадій Дронов і його адвокат Сергій Перепелиця.

Увечері 18 жовтня 2017 року на перехресті вул. Сумської та провулку Мечникова в Харкові автомобіль Lexus RX під керуванням дівчини 20 років, рухаючись на заборонний сигнал світлофора, вчинив зіткнення з автомобілем Volkswagen Touareg. Унаслідок зіткнення Lexus вилетів на тротуар і здійснив наїзд на 11 пішоходів, п’ятеро з яких загинули на місці (чотири дівчини і молодий чоловік). Ще одна дівчина померла від отриманих травм у лікарні вранці 26 жовтня. Крім того, внаслідок ДТП постраждала пасажирка Lexus. За фактом ДТП було розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху, якщо вони спричинили загибель кількох осіб) КК України.

20 жовтня 2017 року. Київський райсуд Харкова заарештував водія Lexus Олену Зайцеву на 60 днів без можливості внесення застави.

8 листопада 2017 року Київський райсуд Харкова узяв під варту Г.Дронова

2 лютого 2018 року обвинувальний акт стосовно О.Зайцевої та Г.Дронова надійшов до Київського райсуду Харкова.

Під час дебатів держобвинувачення зажадало визнати О.Зайцеву та Г.Дронова винними за ч. 3 ст. 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху, внаслідок якого загинуло кілька осіб) КК України і призначити кожному покарання у вигляді позбавлення волі терміном десять років із позбавленням права керувати транспортними засобами на три роки, а цивільні позови постраждалих задовольнити в повному обсязі. Захист Г.Дронова зажадав визнати його невинуватим з огляду на недоведеність складу злочину. О.Зайцева заявила, що готова нести будь-яке покарання, яке призначить суд. Її захист просив суд під час призначення покарання врахувати пом'якшувальні обставини (розкаяння та добровільне відшкодування збитків).

Матеріали стосовно автошколи, де вчилася О.Зайцева, були виділені в окреме провадження за ст. 367 (службова недбалість) КК України.

26 лютого 2019 року Київський райсуд Харкова визнав Г.Дронова та О.Зайцеву винними і засудив обох до максимальних термінів позбавлення волі, передбачених статтею (по десять років), і позбавлення права керувати транспортними засобами на три роки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Супермаркети Деснянського району Києва перейдуть на цілодобовий режим, працюватимуть як Пункти незламності

У соцмережах шириться інформація про двостороннє енергетичне перемир’я, офіційних підтверджень не надходило

Отримали першу партію енергетичного обладнання від уряду Німеччини - Свириденко

Ветеран-командир бойової машини може працювати в менеджменті логістики та службах технічної підтримки автопарків - Мінветеранів

Продовжуються судові процеси щодо вимог податківців до Південного ГЗК з виплати 3,7 млрд грн до бюджету за невірно виплачені дивіденди

Оприлюднено демонстраційні варіанти НМТ-2026

Опалення столичних будинків може бути повністю відновлено до 1-2 лютого – директор ЦДЕ

Україна хоче приєднатися до Рекомендацій Ради ОЕСР щодо безпечного управління відходами і дослідження хімічних речовин

В Україні в п’ятницю очікується зниження температури, на півночі сніг та ожеледиця – Укргідрометцентр

Кабмін утворив робочу групу з координації заходів у сфері Шенгенського управління

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА