Інтерфакс-Україна
07:27 27.04.2018

У Києві викрили угруповання, яке спеціалізувалося на виготовленні підроблених дипломів про вищу освіту

2 хв читати
У Києві викрили угруповання, яке спеціалізувалося на виготовленні підроблених дипломів про вищу освіту

Київська прокуратура спільно з Нацполіцією викрила угруповання, яке спеціалізувалося на виготовлення підроблених дипломів про вищу освіту, повідомляють в прес-службі прокуратури Києва.

Як повідомляють в прес-службі прокуратури міста Києва, 26 квітня співробітники поліції провели низку санкціонованих обшуків, за результатами яких припинено діяльність злочинного угруповання, яке спеціалізувалося на виготовленні та збуті підроблених дипломів про вищу освіту та інших документів"

За попередніми даними, приблизний розмір незаконного прибутку, отриманого злочинною групою за 2015-2017 роки, становить понад 2 млн гривень.

Під час досудового розслідування встановлено, що угруповання організували жителі Києва, а сама діяльність відбувалася на території Дніпровського району міста Києва.

Згідно з матеріалами слідства, отримання замовлень на виготовлення документів (дипломів бакалавра, магістра, доктора наук, атестати; свідоцтва, державні акти на право приватної власності на землю, свідоцтва про шлюб та інші офіційні документи) відбувалося через окремі веб-ресурси, адміністрування яких здійснювалося учасниками злочинної групи.

"За результатами проведених обшуків за місцем проживання осіб, що входять до злочинного угруповання, а також місць, з яких здійснювалося адміністрування інтернет-ресурсів, виявлено та вилучено обладнання для виготовлення підроблених офіційних документів, велика кількість бланків (заготовок), а також уже підроблені та готові для збуту офіційні документи", - йдеться в повідомленні.

Також поліцейські виявили близько 100 підроблених печаток державних органів України, колишнього Радянського Союзу, Російської Федерації, а також приватних і державних суб'єктів підприємницької діяльності.

Наразі Департаментом кіберполіції України вживаються заходи, спрямовані на встановлення осіб, які користувалися послугами інтернет-ресурсів, а також подальше використання ними підроблених офіційних документів.

Крім цього призначено низку експертиз для встановлення походження бланків, голографічних захисних елементів, які використовувалися для підробки офіційних документів.

Досудове розслідування за фактом вчинення кримінальних злочинів, передбачених ч.3 ст.190 (шахрайство), ч.3 ст.358 КК України (підробка документів), триває. Також додатково перевіряється наявність у діях зазначених осіб ознак злочинів, передбачених ст.199 (виготовлення, зберігання і збут державних цінних паперів, голографічних захисних елементів) і ст.209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом) КК України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Покровську лишається менше 2,4 тис жителів, у неділю поранені дві мешканки – міськадміністрація

УЗ відновила пасажирські сервіси на 90% після кібатаки - голова правління - голова правління

У Харкові рятувальники ліквідували масштабну пожежу на підприємстві, спровоковану масованою атакою ворожих БпЛА

Організатори кібератаки на "УЗ" не отримали персональних даних пасажирів та інформації про військові вантажі

Харків’янка, яка передавала представнику РФ дані про Сили оборони в місті, отримала 15 років ув'язнення - прокуратура

"Укрзалізниця" впевнена, що кібератаку на її системи здійснила РФ

ЄС визнає українські засоби електронної ідентифікації в 2027 році - Мінцифри

Подружжя Зеленських і іноземні делегації вшанували пам’ять загиблих у Бучі

З квітня в Україні розпочинається "сезон тиші"

Заступника голови сільради на Львівщині підозрюють у зловживанні на майже 2 млн грн на закупівлі БпЛА та РЕБ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА