Інтерфакс-Україна
12:34 22.08.2016

Українським правоохоронцям потрібно посилити роботу щодо збанкрутілих банків – Рада фінстабільності

2 хв читати
Українським правоохоронцям потрібно посилити роботу щодо збанкрутілих банків – Рада фінстабільності

Правоохоронні органи демонструють низьку ефективність при роботі з власниками збанкрутілих банків, вважають у Раді з фінансової стабільності.

"Члени Ради звернули увагу на низьку ефективність правоохоронних органів у роботі з акціонерами і топ-менеджерами збанкрутілих банків", - повідомляється на веб-сайті Національного банку України (НБУ) з посиланням на підсумки засідання Ради фінстабільності 18 серпня.

Засідання Ради відбулося під головуванням міністра фінансів Олександра Данилюка з участю глави НБУ Валерії Гонтарєвої, керівників національних комісій – регуляторів фінансового ринку Тимура Хромаєва та Ігоря Пашка, директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Костянтина Ворушиліна.

Згідно з повідомленням, додаткової уваги правоохоронців потребує загальнопоширена практика реалізації заставного майна Державною виконавчою службою за значно заниженими цінами.

У повідомленні також зазначається, що перешкодити відновленню кредитування економіки в 2017 році можуть: непрацююча судова система, відсутність законодавства про посилення прав кредиторів і високе боргове навантаження більшості великих підприємств.

Крім того, Рада з фінансової стабільності виступила за необхідність ухвалення закону, що змінить принципи формування наглядових рад державних банків.

"До більшості наглядових рад мають входити незалежні члени, обрані на конкурсній основі", - наголошується в повідомленні.

Під час засідання також обговорювалася необхідність посилення фінансової та інституційної спроможності ФГВФО.

"Нацбанк і Міністерство фінансів України підтвердили готовність фінансово підтримати Фонд у разі нестачі коштів для виплат вкладникам збанкрутілих банків", - наголошується в повідомленні.

Водночас, за оцінкою НБУ, потреби у додаткових коштах для цього будуть мінімальними.

"Члени Ради погодилися, що пріоритетом Фонду на найближчі роки буде робота із реалізації активів і запропонували на наступному засіданні Ради в жовтні обговорити стратегічні питання подальшого реформування системи гарантування вкладів", - вказується в повідомленні.

Крім того, під час засідання глава НБУ запевнила присутніх у повній готовності Нацбанку перерахувати до державного бюджету прибуток 2015 року у розмірі 38,164 млрд грн.

"Для цього необхідно якомога швидше сформувати Раду НБУ, що має затвердити фінансову звітність Нацбанку", - наголосили у фінустанові

Рада з фінансової стабільності створена у березні 2015 року указом президента України. Рада є форумом для професійного обговорення системних ризиків, що загрожують фінансовій стабільності держави. У 2016 році відбулися чотири засідання Ради.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Транспортне сполучення через Дністер вже частково відновлено й буде покращено за 48 годин

Мінкультури проводить громадське обговорення положень про проведення конкурсів за проєктом "1000 годин контенту"

Громадянам, які прямують до Молдови, рекомендується користуватися пропускними пунктами в Чернівецькій та Вінницькій областях – МЗС

"Магазини вже наповнюються" – мер Арциза закликав мешканців міста не панікувати

Португалія може розмістити свої сили в Україні і брати участь в миротворчих місіях, але сьогодні це ще не передбачено, - прем'єр

Мирної угоди наразі немає, її може і не бути, вона є, коли існує не лише на папері, а коли війна зупинена – Зеленський

Україна обговорювала з США питання безпеки проведення виборів, вони знають, як нам допомогти, - Зеленський

Україна та Португалія підписали угоду про партнерство у виробництві морських дронів – Зеленський

Відео з дроном, який підняв російський прапор над Києвом, є фейком – поліція

Рятувальники деблокували жінку з-під завалів на Запоріжжі – МВС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА